Пирин (Гоце Делчев) е представителят на Югозападна България в турнира за Купата на страната, след като днес преодоля и последното си препятствие преди основната схема, където ще срещне Ботев (Пловдив).

В Пазарджик неврокопчани спечелиха с 1:0 над местния Хебър, а единственото попадение вкара Георги Самокишев, който беше точен от фаул преди почивката.

Срещата беше и официален дебют за новия-стар треньор на Пирин Йордан Боздански.

За неврокопчани това е втора победа над Хебър в Пазарджик в рамките само на месец. Пирин (Гоце Делчев) спечели с 2:1 срещу тима на Йордан Петков и на старта на първенството в Югозападната Трета лига.

1/16-финалът между Пирин и Ботев (Пловдив) е насрочен за 21 септември от 16:00 часа в Гоце Делчев.

КУПА НА БЪЛГАРИЯ - 1/16-ФИНАЛИ

20 септември 2016 г. (вторник), 16:00 часа
Левски (Карлово) - Верея
Спартак (Плевен) - Пирин (Благоевград)
Черноморец (Балчик) - Локомотив (Пловдив)

Оборище - Локомотив (Горна Оряховица)

* Победителите в този етап се излъчват в една среща. При равенство в редовното време, се играят две продължения по 15 минути, а при продължаващо равенство и след края на продълженията, се изпълняват дузпи.