Пирин и Хебър разочароваха с реми 0:0 в изключително важния мач между тях от битката за спасение в долната шестица на efbet Лига. С ремито гостите от Пазарджик спряха кошмарната си серия от седем поражения във всички турнири и запазиха шансовете си за оцеляване в елита.

През първото полувреме нямаше сериозни голови положения, като единственият точен удар бе отправен в 18-ата минута, когато Йоан Н’зи, който стреля силно фронтално срещу вратата на Максим Ковальов, който бе на мястото си и изби.

Играчите на Любослав Пенев продължиха да имат инициативата и да владеят повече топката, но така и не застрашиха повече Ковальов до края на частта.

След почивката гостите продължиха да бъдат по-активни и създадоха по-сериозните положения. В 58-ата минута Йоан Н’зи получи на границата на наказателното поле от Николас Пенев и стреля силно с левия крак. Топката попадна в рамките на вратата, но Ковальов плонжира и спаси. Три минути след това Н’зи изведе Шейх Диаманка в наказателното поле отляво и той стреля по диагонала, но топката премина покрай далечния стълб.

Най-добрата възможност за гол в мача дойде в 78-ата минута, когато резервата Атанас Кабов получи в наказателното поле между четирима играчи на домакините, задържа топката, обърна се и стреля мощно към вратата на Пирин. Максим Ковальов показа завидна класа и успя да отклони топката със сетни усилия в напречната греда.

До края нулевото равенство се запази, а след него Пирин остава 13-и с 32 точки и една повече от Хебър, който излезе на 14-ата позиция, която дава право на бараж срещу третия от Втора лига за място в елита. В последния кръг Пирин гостува на спасилия се Локомотив София, а Хебър е домакин на изпадналия Етър.

ПИРИН - ХЕБЪР 0:0

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на двубоя.
18 - Йоан Н‘зи напредна и стреля от вътрешността на наказателното поле, но прати топката право в Максим Ковальов, който изби без особени проблеми.
41 - Гостите владеят повече топката, но няма голови положения пред нито една от двете врати.
45 - Край на първата част!
........................................................
46 - Начало на второто полувреме.
58 - Йоан Н'зи получи топката от Николас Пенев и шутира точно от далечна дистанция, но отново Максим Ковальов спаси удара му.
61 - Шейх Диаманка получи в пеналта на домакините и отправи удар, но встрани от вратата на Ковальов.
78 - ГРЕДА за Хебър! Атанас Кабов навърза няколко защитници в пеналта на домакините и шутира в напречната греда не без намесата и на вратаря Максим Ковальов.
90+4 - Край на мача! Хебър и Пирин завършиха 0:0 и запазиха шансове за оцеляване.

Пирин: 12. Максим Ковальов - 4. Айуб Абу (7010. Аймен Суда), 38. Александър Дюлгеров (К), 5. Николай Бодуров, 77. Моду Диане (62Христо Попадийн) - 6. Андрей Йорданов, 18. Арно Лузайадио, 7. Асен Дончев (7014. Данило Полонский), 73. Венцислав Бенгюзов (8913. Евгени Георгиев ) - 11. Иван Тасев, 29. Станислав Костов (4619. Юго Комано)
Резерви: 1. Марио Кирев, 10. Аймен Суда, 20. Брайън Есало, 16. Мартин Георгиев, 25. Илиан Костов, 13. Евгени Георгиев, 19. Юго Комано, 83. Христо Попадийн
Треньор: Олександър Бабич

Хебър: 1. Петър Дебърлиев (К) – 24. Лазар Марин, 43. Жоао Сеско, 13. Архан Исуф, 44. Николай Николаев (4621. Божидар Пенчев ) - 75. Йоан Н‘зи, 99. Георги Каракашев , 84. Стилиян Тисовски - 17. Марк-Емилио Папазов (7314. Олексий Збун ), 29. Шейх Диаманка , 9. Николас Пенев (7311. Атанас Кабов)
Резерви: 32. Боян Загорски – 11. Атанас Кабов, 3. Богомил Божуркин, 21. Божидар Пенчев, 18. Иван Дишков, 5. Мартин Михайлов, 77. Октай Хамдиев, 14. Олексий Збун, 23. Сашо Лебанов
Треньор: Любослав Пенев

Стадион: "Христо Ботев", Благоевград
Съдия: Ивайло Стоянов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР