Пирин и Славия завършиха 0:0 в последен мач от 23-ия кръг на efbet Лига. Благоевградският тим остана с 10 души на терена, след като Дяков получи втори жълт картон и напусна терена в 67-ата минута на двубоя. Срещата беше изпъстрена с куп нарушения и разпокъсана игра, както и решителни намеси на ВАР. След това равенство Пирин е на 11-ото място с 24, Славия има 33 и е на пето място.

Winbet - победата е емоция! (18+)

В 6-ата минута Красимир Станоев центрира опасно от пряк свободен удар, но в наказателното поле нямаше играч на "орлетата", който да засече топката и тя излезе в аут. Славия отвърна с удар на Тони Тасев, който не застраши Георгиев.

След изпълнение на пряк свободен удар от Тони Тасев топката се отклони от играч на домакините и нацели гредата в 21-ата минута. Две минути по-късно отличен удар на Радослав Кирилов беше спасен с вещина от вратаря на домакините.

Преслав Йорданов получи отличен пас от Станислав Манолев, но ударът му от 12 метра беше спасен блестящо от Вуцов в 26-ата минута.

Пет минути по-късно Мартин Петков стреля към Георгиев, той спаси, Боби Цонев достигна до кълбото и падна след съприкосновение с вратаря. Съдията Красен Георгиев от Варна посочи бялата точка, но след консултация с ВАР отсъди засада, каквато имаше на нападателя на "белите".  Станислав Костов прати топката в мрежата, но отново след намеса на ВАР имаше засада на нападателя на домакините в 39-ата минута.

Станислав Костов пробва мерника си в 56-ата минута, но топката мина встрани от вратата. Станислав Дяков получи втори жълт картон от съдията Георгиев и трябваше да напусне терена в 67-ата минута.

В 81-ата минута Борислав Цонев изпълни добре пряк свободен удар, но Георгиев се намеси решително. До края на двубоя двата тима предпочетоха да не рискуват и така крайният резултат остана непроменен - 0:0.

Пирин - Славия 0:0

Съставите на двата отбора:

Пирин: 21. Янко Георгиев, 6. Юлиян Попев, 14. Стилиян Николов, 45. Христофор Хубчев , 11. Станислав Манолев  , 18. Светослав Дяков, 26.Иван  Тасев (7071. Антон Карачанаков) , 31. Красимир Станоев (90 20. Даниел Иванов) , 17. Спас Георгиев, 29. Станислав Костов  (70 73. Венцислав Бенгюзов ), 9. Преслав Йорданов (90+323. Ивайло Тодоров)

Резерви: 1. Марио Кирев, 8. Орлин Старокин, 5. Николай Бодуров

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 37. Венцислав Керчев , 4. Людовик Соарес , 77. Георги Вълчев, 16. Кемело Нгуена (8273. Иван Минчев  ), 20. Борислав Цонев (827. Йон Бакеро), 88. Тони Тасев (55 11. Кристиан Добрев) , 10. Радослав Кирилов, 9. Мартин Петков

Резерви: 12. Николай Кръстев, 83. Христо Попадийн, 15. Мартин Георгиев, 17. Ерол Дост

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия

съдия: Красен Георгиев
стадион: "Христо Ботев" - Благоевград

Най-важното по минути:

1 - Старт на мача
34 - Дузпа, която беше отменена с ВАР. Мартин Петков стреля към Георгиев, той спаси, Боби Цонев достигна до кълбото и падна след съприкосновение с вратаря. Съдията Красен Георгиев от Варна посочи бялата точка, но след консултация с ВАР отсъди засада, каквато имаше на нападателя на "белите"
39 - Станислав Костов прати топката в мрежата, но отново след намеса на ВАР имаше засада на нападателя на домакините