Пирин (Благоевград) победи Царско село с 2:1 в двубой между последните в класирането от 13-ия кръг на Efbet лига, първи между двата тима в елита.

Домакините започнаха вихрено срещата и удариха греда още в третата минута. Четвърт час след първия съдийски сигнал "орлетата" поведоха с гол на Преслав Йорданов (1:0). Няколко минути по-късно Антон Карачанаков удари още веднъж гредата на вратата на гостите от Царско село след изстрел от статично положение. Петър Занев удвои аванса на домакините след гол с глава в 26-ата минута за 2:0.

Столичани върнаха интригата пет минути преди края на първата част с попадение на Милчо Ангелов (2:1).

Winbet - победата е емоция! (18+)

През втората двамата треньори направиха по няколко смени, а темпото на игра спадна. Пирин все пак се отчете с опасно положение четвърт час преди края, като Преслав Йорданов пропусна да вкара от добра позиция.

До края Царско село опита натиск в търсене на изравнителен гол, но не стигна до такъв, като имаше претенции за дузпа минути преди края.

Пирин се измъкна от дъното и вече е на 10-о място с 11 точки, докато Царско село е на последната позиция с 9.

ПИРИН - ЦАРСКО СЕЛО 2:1
1:0 Преслав Йорданов (15'), 2:0 Петър Занев (26'), 2:1 Милчо Ангелов (40')

Най-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата в Благоевград.
3'  ГРЕДА за Пирин! Брахими напредна отляво и пусна успореден пас към Преслав Йорданов, който от няколко метра стреля в гредата.
15'  ГОООЛ за Пирин! Преслав Йорданов поучи топката на границата на наказателното поле и с удар в далечния ъгъл откри резултата.
19'  ГРЕДА за Пирин! Антон Карачанаков стреля от статично положение, но изстрелът му срещна страничния стълб.
26'  ГОООЛ за Пирин! Петър Занев отблизо вкара с глава за 2:0.
40'  ГОООЛ за Царско село! Разбъркване в наказателното поле на Пирин, Милчо Ангелов беше в най-добра позиция и вкара за 2:1.
45' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
52' Занев засече центриране на Карачанаков, но ударът му с десния крак мина встрани.
76'  ПРОПУСК за Пирин! Брахими проби по левия фланг, надигра Кавдански и намери Преслав Йорданов, който от чиста позиция в наказателното поле, прати топката в аут.
88'  Претенции за дузпа от Царско село за нарушение срещу Петър Атанасов, но съдията подмина ситуацията.
90+3' Край на мача.

Пирин БлагоевградПИРИН: 12. Ник Хенгелман, 71. Антон Карачанаков (80  5. Николай Бодуров), 38. Александър Дюлгеров, 31. Красимир Станоев (52  8. Орлин Старокин), 7. Мохамед Брахими (77'  17. Спас Георгиев ), 3. Петър Занев  , 9. Преслав Йорданов  , 11. Станислав Манолев – К, 29. Станислав Костов (52  73. Венцислав Бенгюзов), 14. Стилиян Николов, 6. Юлиян Попев
Резерви: 76. Александър Марковски, 44. Конър Хендерсън, 2. Педро Ферари

Царско селоЦАРСКО СЕЛО: 1. Янко Георгиев, 3. Мартин Кавдански , 6. Иван Бандаловски(78  21. Венцислав Василев), 7. Димо Бакалов (46 20. Петър Атанасов) , 8. Ален Стеванович, 9. Милчо Ангелов  (69  29. Миси Мезу), 12. Лукас Диас, 77. Луи Нганиони, 80. Карлос Охене  (46'  22. Милан Йокич), 83. Христо Попадийн, 93. Васил Шопов (79  10. Лъчезар Балтанов )
Резерви: 30. Християн Василев, 4. Дилян Георгиев

Стадион: "Христо Ботев", Благоевград
Съдия: Волен Чинков
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия