Пирин (Благоевград) победи Ботев (Враца) с 3:0 като гост в двубой от 24-ия кръг на Efbet лига.

Мачът започна страхотно за домакините, които са в серия от 4 поредни загуби и врачани  удариха греда още в четвъртата минута. Три по-късно Ботев пропиля още един шанс.

След половин час игра Пирин получи дузпа за игра с ръка на Диего Фераресо. Преслав Йорданов се разписа за 1:0, а само четири по-късно Сергей Георгиев удвои (2:0).

Втората част започна по подобие на първата с по-добра игра н Ботев и Мохамед Бентахар пропусна в 50-ата, а две по-късно Карлос Со удари гредата.

Сценарият от първото попадение се повтори и Пирин отново попари надъханите домакини с гол. Станислав Манолев вкара в 58-ата минута за 3:0, а четвърт час преди края напусна играта заради контузия.

В следващите минути играта се поуспокои, а Ботев можеше да върне едно попадение в 81-ата минута, в която Петър Занев едва не си вкара автогол.

Загубата за Ботев (Враца) е пета поредна в шампионата, а тимът заема предпоследната 14-а позиция. Пирин пък записа трети успех в пет мача и влезе в топ 10.

БОТЕВ (ВРАЦА) - ПИРИН 0:3
0:1 Преслав Йорданов (33-дузпа), 0:2 Спас Георгиев (37'), 0:3 Станислав Манолев (58')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
4'  ГРЕДА за Ботев! Антон Фасе се измъкна и стреля, но удари страничния стълб.
7' Още една възможност за Ботев (Враца)! Юлиан Ненов се размина с гола.
32'  ДУЗПА за Пирин за игра с ръка на Диего Фераресо след центриране от корнер на Антон Карачанаков.
33'  ГООООЛ за Пирин! Преслав Йорданов открива резултат от наказателния удар с удар в десния ъгъл.
37'  ГООООЛ за Пирин! Сергей Георгиев удвои резултата, възползвайки се от отбира топка след удар на Карачанаков.
41' Още един шанс пред Пирин! Преслав Йорданов засече с глава центриране на Спас Георгиев, но стреля над вратата.
45' Край на първата част.

46' Начало на втората част.
50'  Шанс за Ботев! Ненов проби отдясно и намери резервата Мохамед Бентахар. Алжирецът отправи удар, който Янко Георгиев успя да избие.
52'  ГРЕДА за Ботев! Ненов центрира отдясно, а Занев в опита си да изчисти топката я прати в гредата. Кълбото попадна в Карлос Со, който от два метра стреля над вратата.
58'  ГООООЛ за Ботев! Манолев получи от Станоев, нагласи си топката и с брилянтен удар в десния ъгъл от около 25 метра матира Костов за трети път.
81' Фасе проби отляво и центрира остро, а в опита си да изчисти Занев можеше да прати топката в собствената си врата, но Георгиев внимаваше и улови.
90' Край на мача.

Ботев Враца БОТЕВ (ВР): 76. Красимир Костов, 18. Илия Миланов, 5. Костадин Ничев (к), 22. Диего Фераресо, 77. Мартин Николов, 6. Антонио Георгиев, 88. Йоан Бауренски (87  24. Стефан Гаврилов), 17. Чавдар Ивайлов (46  9. Карлос Со), 15. Мирослав Маринов (46  20. Мохамед Бентахар), 94. Юлиан Ненов, 14. Антон Фасе
Резерви: 33. Христо Георгиев,  2. Валери Христов, 3. Луиз Фелипе, 11. Виктор Василев
Старши треньор: Даниел Моралес

Пирин Благоевград ПИРИН: 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров, 71. Антон Карачанаков (74  26. Иван Тасев), 31. Красимир Станоев (88  23. Ивайло Тодоров), 5. Николай Бодуров (к), 3. Петър Занев, 9. Преслав Йорданов  (78  29. Станислав Костов), 17. Спас Георгиев   (88  20. Даниел Иванов) , 11. Станислав Манолев    (74   73. Венцислав Бенгюзов) 14. Стилиян Николов, 6. Юлиян Попев
Резерви: 1. Марио Кирев, 8. Орлин Старокин
Старши треньор: Радослав Митревски

Стадион: "Христо Ботев", Враца
Съдия: Станимир Тренчев
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия