Пирин победи с 2:1 Локомотив (София) у дома в последен мач от 20-ия кръг на елитната ни група. Първо в 7-ата минута Христофор Хубчев откри, а в 66-ата минута Петър Занев направи резултата 2:0 като се разписа с глава. Три минути по-късно Октавио се разписа с феноменален удар, за да върне Локо (София) отново в мача. В крайна сметка домакините спечелиха трите точки и се изравниха с днешния си противник като и двата тима имат по 19 точки.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Домакините откриха резултата след статично положение. В 7-ата минута Карачанаков центрира от корнер, а Хубчев вкара топката във вратата на Любенов. Седем минути по-късно Симеон Славчев можеше да изравни, но шутът му не намери целта.

В 29-ата минута Станоев стреля по посока вратата на Любенов, но вратарят на гостите се справи със ситуацията. Станислав Манолев опита мерника си в 44-ата минута на двубоя, но топката не намери целта.

Пирин вкара за втори път топката в мрежата на Локомотив в 55-ата минута чрез Спас Георгиев, но флагът беше вдигнат и попадение не беше зачетено.

Пирин удари втори път в 66-ата минута, след като при центриране от корнер Дюлгеров с глава продължи топката към Занев, който от няколко метра вкара топката в мрежата. Три минути по-късно с много красив удар Октавио върна отбора си в мача. Локомотив (София) имаше възможност да изравни резултата в 76-ата минута, след като Илия Димитров отправи опасен снаряд към вратата на Георгиев, но вратарят спаси с вещина. В следващата атака Костов нацели страничния стълб на Любенов с удар от около 8-9 метра.

В 82-ата минута Карачанаков стреля към вратата на Локомотив, но гол нямаше. В следващите няколко минути Локомотив натисна, за да търси изравняването, но на два пъти пропусна от добри атаки. Малембана отправи опасен далечен мощен удар, но Янко Георгиев съумя да спре пътя на топката към вратата със сетни усилия в 87-ата минута.

До края на мача домакините устискаха успеха и продължават борбата за влизане в топ 10.

Пирин - Локомотив (София) 2:1
1:0 Хубчев (7), 2:0 Занев (66), 2:1 Октавио (69)

Най-интересното по минути:
1 - Старт на мача
7
 -  Гол за Пирин! Христофор Хубчев откри резултата за домакините след центриране на Карачанаков
14  - Шут на Симеон Славчев, топката не намери целта
45 - Край на първото полувреме
46 - Старт на второто полувреме

66  - Гол за Пирин! След центриране от корнер Дюлгеров продължи топката с глава към Занев, който от няколко метра удвои преднината на тима си
69  - Гол за Локомотив София! Октавио с феноменален удар върна отбора си в мача
90 - Край на мача

Съставите на двата отбора:

Пирин: 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров, 71. Антон Карачанаков, 31, Красимир Станоев (90+3 8. Орлин Старокин), 5. Николай Бодуров  (58  6. Юлиян Попев), 3. Петър Занев,18. Светослав Дяков, 17. Спас Георгиев , 11. Станислав Манолев, 29. Станислав Костов (78  20. Даниел Иванов), 45. Христофор Хубчев

Резерви: 1. Марио Кирев, 26. Иван Тасев, 15. Мариян Вангелов, 23. Ивайло Тодоров

Локомотив  (София): 24. Александър Любенов, 2. Стойчо Атанасов, 5. Йоргос Кацикас, 6. Пламен Крачунов, 4. Мики Орачев , 44. Божидар Кацаров, 10. Валентин Николов (14  82. Дейвид Малебмана), 8. Симеон Славчев, 45. Димитър Митков (62  9. Илия Димитров), 58. Октавио  , 93. Върджил Пинсон

Резерви: 1. Дамян Дамянов, 22. Владимир Семерджиев, 15. Лука Иванов, 77. Мартин Стоилов, 19. Иван-Йоанис Атанатос

Съдия: Станимир Тренчев

Стадион: "Христо Ботев", Благоевград

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия