Пирин (Благоевград) постигна важна победа в борбата си за промоция в родния елит. "Орлетата" надделяха с 2:1 при гостуването на лидера Кариана (Ерден) в среща от 13-ия кръг на Втора лига.

Преслав Йорданов и Красимир Станоев се разписаха за Пирин, а в края Емануил Личев вкара за тима на Веселин Великов, който до момента през сезона не беше губил у дома. Кариана все пак остава на върха с 27 точки от 13 мача, Пирин е втори с 26 (също от 13 срещи), а на третото място вече е Локомотив (София), който има 25 точки от 11 двубоя.

Първото полувреме на мача в село Ерден премина при равностойна игра. В десетата минута се наложи гостите да извършат принудителна смяна. Джон-Кристоф Аийна получи контузия и бе заменен от Антон Карачанаков.

Първата много чиста ситуация пред една от двете врати дойде в 39-ата минута. Тогава Владислав Цеков стреля отлично от дистанция, но вратарят Петър Петров изби в ъглов удар.

В 45-ата минута Преслав Йорданов откри за гостите. Нападателят получи топката на границата на наказателното поле и успя да я прати в мрежата на Павел Станев - 0:1.

В 82-ата Красимир Станоев подпечата успеха на гостите с точен изстрел от дистанция. Ударът не остави шансове на Станев, като топката се удари в гредата и след това влетя в мрежата - 0:2.

Секунди преди края домакините стигнаха до почетно попадение. Цеков стреля, а топката се отклони в Емануил Личев и попадна в мрежата на Петър Петров - 1:2.

ВТОРА ЛИГА - 13 КРЪГ

6 ноември 2020 г. (петък), 14:30 часа
Локомотив (София) - Хебър (Пазарджик) 1:3
0:1 Тодор Чаворски (5), 1:1 Наско Милев (42), 1:2 Тодор Чаворски (51), 1:3 Жак Пехливанов (75)

7 ноември 2020 г. (събота), 14:30 часа
Спортист (Своге) - Созопол 1:0
1:0 Йордан Апостолов (76)

Локомотив (Горна Оряховица) - Септември (Симитли) 3:0
1:0 Владислав Мирчев (38), 2:0 Джунейт Яшар (65), 3:0 Даниел Стоянов (70)

8 ноември 2020 г. (неделя), 14:30 часа
Нефтохимик (Бургас) - Янтра (Габрово) 1:1
1:0 Цветомир Цонков (50), 1:1 Християн Кожухаров (90+5)