Арда победи с 1:0 Ботев (Пловдив) в последна среща от групата, определяща тима, който ще играе бараж срещу ЦСКА за класиране в Лигата на конференциите. Точен беше Тонислав Йорданов в 37-ата минута. Това обаче не стигна на Арда да завърши на така жадуваното седмо място, което зае ЦСКА 1948, който по също време надделя с 2:0 срещу Славия и завърши с 52 точки срещу 51 за тима от Кърджали.

Мачът на стадион "Христо Ботев" нямаше толкова голямо значение за Ботев, който си гарантира място в Лига Европа със спечелването на Купата на България. И тази вечер Душан Керкез даде шанс за изява на няколко младоци.

Опитният Лъчезар Балтанов пък изигра последния си мач за първия отбор на Ботев, след като вече стана ясно, че от новия сезон ще е играещ помощник-треньор в дубъла на "канарчетата". Преди срещата 35-годишният халф получи плакети, а при смяната му в края на двубоя беше бурно аплодиран от всички, включително и от гостите от Кърджали. Любимецът на бултрасите не сдържа сълзите си при излизането от терена.

В 3-ата минута Димитър Папазов направи страхотен пробив и изведе Мартин Секулич сам срещу вратаря. Нападателят стигна до топката, но Анатолий Господинов затвори добре ъгъла и спаси. В 21-ата минута стражът на Арда отново се намеси решително след шут на хърватския нападател.

С първия си точен удар в мача Арда поведе в резултата. Деян Лозев центрира от десния фланг, а в наказателното поле Тонислав Йорданов беше оставен непокрит и реализира с глава - 0:1 в 37-ата минута.

Треньорът на Арда и бивш наставник на Ботев (Пд) Николай Киров трябваше да прави промяна през второто полувреме. Станислав Иванов получи контузия и беше заменен от Иван Коконов. В 60-ата минута Ел Мами Тетах стреля над вратата.

В 81-ата Борислав Цонев отне топката от Балтанов, а за Арда се откри прекрасна възможност за гол. Иван Коконов излезе само срещу Господинов, но не успя да отбележи.

В 86-ата минута Балтанов беше заменен от Айвазов. Веднага двата отбора се наредиха до тъча и направиха шпалир на капитана на Ботев, докато феновете на "канарчетата" пееха името му. 35-годишният халф не скри емоцията си и се разплака. Балтанов връчи капитанската лента на младия Бисер Бонев, който в последните месеци играе на висота за дубъла на Ботев.

След срещата футболистите на "жълто-черните" и треньорският щаб начело с Душан Керкез направиха почетна обиколка с Купата на България.

БОТЕВ (Пд) - АРДА 0:1
0:1 Тонислав Йорданов (37)

По-важното от мача по минути:
* Минута мълчание в памет на починалия бивш президент на Професионалната футболна лига и бивш изпълнителен директор на БФС Стефан Капралов.
1 - Начало на двубоя.
3  Димитър Папазов изведе Мартин Секулич сам срещу вратаря на Арда Анатолий Господинов, който обаче излезе и ударът на хърватина попадна право в тялото му. Топката остана в притежание на "канарчетата", Бисер Бонев центрира остро, а пред голлинията Принц изчисти.
20 - Господинов спаси изстрел на Секулич.
37  ГОЛ! 1:0 за Арда след попадение на Тонислав Йорданов. Деян Лозев центрира в наказателното поле, където нападателят на гостите бе оставен непокрит и реализира с глава.
45+1 - Край на първото полувреме.
------------
46 - Начало на второто полувреме.
81 - Иван Коконов пропусна да направи 2:0 за Арда. Крилото се озова сам срещу вратаря Стефан Смъркалев, но прати топката в аут.
87  Игралият за последно за първия отбор на Ботев Лъчезар Балтанов е заменен от Йордан Айвазов, за да обере овациите на публиката.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+4 - Край на мача. Арда спечели с 1:0 гостуването на Ботев (Пд).

БОТЕВ (Пд): 77.Стефан Смъркалев, 2.Костадин Татаров (85  45.Габриел Златанов), 3.Джон Емануел, 18. Димитър Папазов, 28.Янис Карабельов (85  15.Петър Иванов), 30.Лъчезар Балтанов (к) (86  11.Йордан Айвазов), 42.Ивайло Видев, 43. Мирослав Георгиев, 44. Бисер Бонев, 14. Фаустас Степонавичус (61  29. Иланда Кинтунту), 9.Мартин Секулич (71  46.Емил Найденов)
Резерви: 84. Дениз Русев, 7. Константин Павлов, 11. Йордан Айвазов, 15. Петър Иванов, 17. Николай Минков, 25. Димитър Диклиев, 29. Иланда Кинтунту, 45. Габриел Златанов, 46. Емил Найденов
Треньор: Душан Керкез

АРДА: 1. Анатолий Господинов, 4.Милен Стоев, 6. Пламен Крачунов , 20. Деян Лозев, 10.Борислав Цонев, 12. Принц Окезие, 26. Ел Мами Тетах  (71  11.Борис Тютюков), 33. Иван Тилев (83  18.Джелал Хюсеинов), 80. Лъчезар Котев (к), 99.Станислав Иванов  (51  17.Иван Коконов), 19.Tонислав Йорданов  (71 9.Чинонсо Офор)
Резерви: 13. Петър Петров, 9. Чинонсо Офор, 11. Борис Тютюков, 17. Иван Коконов, 18. Джелал Хюсеинов, 30. Николай Жеков, 32. Христо Митев, 77. Илия Юруков, 93. Феликс Ебоа Ебоа
Треньор: Николай Киров

Пловдив, стадион "Христо Ботев"
Съдия: Васимир Ел-Хатиб

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР