ЦСКА 1948 спечели с 2:0 гостуването на Славия и завърши на седмото място в Efbet Лига. За "червените" на Валентин Илиев предстои бараж срещу ЦСКА за класиране в Лигата на конференциите. Напеченият сблъсък ще бъде в петък от 19:00 часа на "Васил Левски".

Успехът на ЦСКА 1948 при гостуването в "Овча Купел" дойде след голове на Педриньо и на включилия се отлично като резерва Никола Илиев.

Арда, който по същото време гостува на Ботев (Пловдив), се надяваше на грешка на "червените". Тимът от Кърджали спечели с 1:0 на "Колежа", но завършва на осмото място с 51 точки - с една по-малко от ЦСКА 1948 (с 52 т.).

Срещата на стадион "Александър Шаламанов" започна с минута мълчание в памет на бившия президент на ПФЛ Стефан Капралов, който днес си отиде от този свят.

Възпитаниците на Валентин Илиев стартираха отлично и откриха резултата още в петата минута. Росен Божинов изведе с дълъг пас Педриньо зад гърба на Ертан Томбак и бразилецът реализира с удар между краката на Светослав Вуцов - 0:1.

В 9-ата минута Педриньо пробва да прехвърли стража на "белите" отдалеч, но без успех. Славия отговори с две опасни. Първо, малко не стигна на Мартин Сораков да засече центриране отдясно, тъй като Теодор Иванов се хвърли на шпагат и изби в корнер. След това пък Роберто Райчев засече с глава, но в аут.

В 12-ата минута ЦСКА 1948 вкара втори гол чрез Бирсент Карагарен, който завърши ефектна комбинация между Сердюк и Педриньо, но попадението правилно не бе зачетено заради засада на украинския нападател.

В 33-ата минута Куентин Зеедорф стреля от дистанция, топката прелетя над напречната греда. В 39-ата минута Мартин Георгиев допусна грешка пред собственото си наказателно поле, от която се възползва Карагарен, който обаче не успя да реализира. Малко след това Денислав Александров стреля опасно, Петър Маринов спаси с вещина.

ЦСКА 1948 отговори секунди по-късно с добър удар на Карагарен, Вуцов изби, след което негов съотборник изчисти в корнер.

В 59-ата минута Сораков пробва да отбелези с глава, топката попадна право в ръцете на Петър Маринов. Три минути по-късно футболистите на Валентин Илиев комбинираха добре по левия фланг. Симеон Василев центрира към резервата Никола Илиев, който шутира покрай вратата. В 63-ата обаче Илиев опъна мрежата зад Вуцов. Пишчевич изведе великолепно таланта отляво в наказателното поле на Славия, националът финтира съперник и майсторски се разписа с удар по земя. Първоначално съдиите отмениха попадението, отсъждайки засада, но преглед с ВАР показа, че такава няма и ЦСКА 1948 поведе с 2:0.

В 71-ата минута Зеедорф пропиля отличен шанс да намали изоставането на "белите". Най-интересната ситуация до края беше в 82-ата минута, когато Педриньо имаше нова възможност за гол, но удари дясната греда и срещата завърши с победа за ЦСКА 1948 с 2:0.

СЛАВИЯ - ЦСКА 1948 0:2
0:1 Педриньо (5), 0:2 Никола Илиев (63)

По-важното от мача по минути:
* Минута мълчание в памет на починалия бивш президент на Професионалната футболна лига и бивш изпълнителен директор на БФС Стефан Капралов.
1 - Начало на двубоя.
ГОЛ! 1:0 за ЦСКА 1948 след попадение на Педриньо. Бразилецът овладя дълго подаване зад гърба на защитата на Славия и прокара топката между краката на Светослав Вуцов, откривайки резултата.
6  Жълт картон за Парвиз Умарбаев. Халфът на ЦСКА 1948 ще пропусне следващия мач на "червените", който може да се окаже и решителния бараж с ЦСКА за класиране в Лигата на конференциите.
9 - Ертан Томбак подаде на Мартин Сораков в наказателното поле, младият нападател не успя да се възползва от шанса.
12  Отменен гол на Бирсент Карагарен заради засада.
39  Пропуск на Карагарен след груба грешка на бранителите в бяло. Мартин Георгиев реши да пропусне топката, надявайки се, че Томбак ще играе с нея. Карагарен обаче отне и стреля, но не уцели вратата.
41  Денислав Александров пропусна да изравни. Бившият играч на ЦСКА 1948 беше изведен от Томбак, отправи удар от малък ъгъл, Петър Маринов успя с една ръка да спаси.
45+3 - Край на първото полувреме.
----------------
46 - Начало на второто полувреме.
59 - Сораков засече с глава центриране на Исак Соле, Маринов спаси.
63  ГОЛ! Никола Илиев отбеляза за 2:0 за ЦСКА 1948. Талантът отбеляза с удар по земя след отличен рейд в наказателното поле на Славия. Попадението първоначално не беше зачетено, но съдията Георги Гинчев го призна след намесата на системата ВАР.
79 - Тони Taсев стреля от пряк свободен удар, топката профуча покрай дясната греда.
82  ГРЕДА след удар на Педриньо от границата на наказателното поле.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. ЦСКА 1948 победи Славия с 2:0 и завършва на седмото място в Efbet Лига.

СЛАВИЯ: 21.Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 6.Мартин Георгиев, 55. Ивайло Марков, 22.Куентин Зеедорф, 93. Исак Соле, 71.Кристиян Стоянов (к) 19.Чунг Нгуен До, 7. Денислав Александров (66  88.Тони Тасев), 9.Мартин Сораков (66  10.Владимир Николов), 14.Роберто Райчев
Резерви: 12. Николай Кръстев, 8. Емил Стоев, 10. Владимир Николов, 17. Ерол Дост, 20. Васил Казълджиев, 23. Кристиян Балов, 37. Венцислав Керчев, 73. Иван Минчев, 88. Тони Тасев
Треньор: Златомир Загорчич

ЦСКА 1948
ЦСКА 1948: 1.Петър Маринов, 15.Симеон Василев, 3.Росен Божилов, 14.Теодор Иванов , 22.Реян Даскалов (к), 92.Пиер Нгуинда, 28.Неделко Пишчевич , 39.Парвиз Умарбаев  (54  20.Антонио Вутов), 8.Педриньо , 9.Бирсент Карагарен, 25.Евгений Сердюк (54  17.Никола Илиев )
Резерви: 12.Леви Нтумба, 7.Талис, 17.Никола Илиев, 20.Антонио Вутов, 21.Емил Ценов, 58.Марто Бойчев, 91.Райън Бидунга, 98.Валентин Йосков, 99.Марио Топузов
Треньор: Валентин Илиев

София, стадион "Александър Шаламанов"
Съдия: Георги Гинчев
ВАР: Валентин Железов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР