ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 3 И СПЕЧЕЛИ ЗЛАТНА ТОПКА ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Ботев (Пловдив) продължи успешната си серия, побеждавайки и Хебър. "Канарчетата" се наложиха с 1:0 в домакинството си на тима на Любослав Пенев от последния за тази година 20-и кръг в Efbet лига.

Испанецът Антонио Перера се разписа в 57-ата минута след асистенция на Ивелин Попов, което се оказа достатъчно на домакините. Те можеха да спечелят с по-убедителен резултат, ако не бяха няколкото пропуска на Мартин Секулич.

Ботев събра 29 точки и е все по-близо до първата шестица. "Жълто-черните" са осми във временното класиране с 29 точки. Хебър е на 12-ата позиция с 20 точки.

Не е изключено това да е била последната среща на Любослав Пенев начело на пазарджиклии, при които има финансови проблеми след смяната на градската управа.

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

В третата минута Мартин Секулич можеше да даде преднина на Ботев. Изпълнението на хърватина обаче не затрудни Матвей Игонен, който улови топката. Секунди по-късно Ивелин Попов центрира на Секулич, който пропусна с глава.

В 10-ата минута Самюел Акере стреля покрай целта. В 31-ата Ханкич се намеси решително и не позволи на Атанас Кабов да реализира с мощен удар от дистанция. До края на първата част играта бе равностойна.

След почивката играчите на Душан Керкез притиснаха съперника. Публиката на стадион "Христо Ботев" обаче видя само един гол. Той падна в 57-ата минута. „Канарчетата“ изпълниха късо корнер, капитанът Ивелин Попов центрира отлично, а в наказателното на Хебър Антонио Перера се извиси над защитата и отбеляза с глава. Попадението е дебютно за испанеца с екипа на Ботев (Пловдив).

До края Секулич направи още два пропуска и срещата приключи 1:0.

БОТЕВ (Пловдив) - ХЕБЪР 1:0
1:0 Aнтонио Перера (57)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
3 - Мартин Секулич пропусна да отбележи с глава след центриране на Ивелин Попов.
10 - Самюел Акере стреля покрай дясната греда на вратата на Хебър.
31  Страхотна намеса на Хидайет Ханкич, който изби с една ръка ковавен далечен изстрел на Атанас Кабов.
36 - Георги Николов падна около точката на дузпата и изрази претенции за дузпа. Съдията Георги Гинчев остави играта да продължи, а и ВАР не се намеси впоследствие.
​45+2 - Край на първото полувреме.
------
46 - Начало на второто полувреме.
47 - Притеснителна ситуация, след като Карлос Охене се строполи на земята без съприкосновение с противников играч. Медицинските лица веднага се намесиха.
49 - Охене вече е на крака и продължава участие.
52  Точукву Ннади пусна страхотен пас зад защитата на Хебър, Джеймс Ето'о пое топката с гърци, но не успя да стреля по най-добрия начин, а и Игонен излезе напред и се намеси.
57 ГОЛ! 1:0 за Ботев. "Канарчетата" изпълниха късо корнер, Ивелин Попов центрира в наказателното поле на Хебър, където Антонио Перера се извиси и отбеляза с глава.
72  ГРЕДА на Мартин Секулич.
80  Ивелин Попов центрира от ъглов удар, Карабельов отклони с глава. Топката стигна до Секулич, който отблизо опита да я добави във вратата, Игонен изби, а при втория опит на хърватина да довкара Стилиян Тисовски я изчисти от голлинията.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. Ботев (Пловдив) победи Хебър с 1:0.

Ботев Пловдив
БОТЕВ (Пловдив): 1. Хидайет Ханкич, 15. Джеймс Ето`о, 16. Самюел Акере (90  17.Николай Минков), 20. Антонио Перера , 21. Точукву Ннади, 28. Янис Карабельов, 31. Уме Емануел, 38. Константинос Балоянис, 79. Атанас Чернев, 10. Ивелин Попов, 9. Мартин Секулич (90  14.Фаустас Степонавичус)
Резерви: 92. Даниел Кайзер, 4. Костадин Татаров, 14. Фаустас Степонавичус, 17. Николай Минков, 18. Димитър Папазов, 30. Лъчезар Балтанов, 41. Велиян Видолов, 43. Ивайло Видев, 88. Красиан Колев
Треньор: Душан Керкез

ХЕБЪР: 32. Матвей Игонен, 13. Архан Исуф, 33. Стефан Цонков, 7. Георги Вълчев, 27. Роберт Мазан, 8. Карлос Охене, 84. Стилиян Тисовски, 10. Ангел Бастунов, 14. Олексий Збун (83  3.Богомил Божуркин), 11. Атанас Кабов (64  21.Maрсел Канади), 9. Георги Николов
Резерви: 88. Мартин Янков, 1. Петър Дебърлиев, 3. Богомил Божуркин, 44. Божидар Пенчев, 43. Жоао Сеско, 21. Марсел Канади, 23. Сашо Лебанов
Треньор: Любослав Пенев

Пловдив, стадион "Христо Ботев"
Съдия: Георги Гинчев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР