Царско село завърши при 1:1 с лидера Лудогорец в среща от 24-ия кръг на Efbet лига на разкаляния терен на "Арена Царско село" в София и сътвориха поредна сензация в първенството, след като в предишния кръг спря и втория ЦСКА (0:0).

Така разградчани губят точки в елита за първи път от началото на годината и прекъснаха серия от пет поредни победи.

Последният в класирането шокира лидера малко преди да изтече четвърт час игра с попадение на Лукас Мартинс (1:0).

Последва натиск на Лудогорец, но Сотириу пропуна от добра позция. В следващите десет минути двата тима си размениха по една добра възможност, пропуснати от Алесандро Копола (Царско село) и Жан Карничник (Лудогорец).

До края на полувремето домакините се прибраха в собствената си половина и не позволиха на шампиона и водач в класирането да застраши вратата им.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Царско село опита да удвои аванса си в първите минути на втората част, но Реди Каса пропусна. Малко след това Лудогорец успя да изравни след мощен удар на Оливие Вердон от далечната греда след статично положение (1:1).

Четвърт час преди края Кирил Десподов получи възможност да отбележи от статично положение, но прати топката в стената. В последните минути пропуск направи и Сотириу.

Лудогорец увеличи аванса си пред втория ЦСКА с точка и вече има 9 пред "червените", които утре играят с Ботев (Пловдив). Царско село пък остава на дъното с 13 точки.

ЦАРСКО СЕЛО - ЛУДОГОРЕЦ 1:1
1:0 Лукас Мартинс (14'), 1:1 Оливие Вердон (56')

По-важното от мача по минути:

0' Лоши условия за игра в София след изчистването на снега от терена.
1' Начало на срещата.
14'  ГООООЛ за Царско село! Лукас Мартинс се разписа за 1:0, възползвайки се от свалена топка в наказателното поле и от воле откри резултата.
20'  Хубава атака за Лудогорец! Кирил Десподов подаде към Пиерос Сотириу, който стреля с десния крак, но прати топката аут.
24'  Шанс за Царско село! Алесандро Копола получи топката, но я прати встрани.
29'  Жан Карничник финтира бранител и шутира, топката се отби в съперник, но вратарят на Царско село се справи.
45' Спас Делев опита удар от въздуха към вратата на Царско село, но прати топката над напречната греда на домакините.
45' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
54'  Реди Каса опита от малък ъгъл да порази вратата на Падт след фаул, но топката не намери очертанията.
56'  ГОООООЛ за Лудогорец! Оливие Вердон се включи при статично положение, получи топката и простреля Ндиае.
76' Статично положение за Лудогорец! Десподов стреля, но топката среща най-високия в стената н Царско село.
90' Хубава възможност за Лудогорец! Пиерос Сотириу стреля с глава, но не порази целта.
90' Край на мача.

Царско селоЦАРСКО СЕЛО:  22. Хадим Ндиае, 7. Жереми Петрис, 8. Айуб Абу (90  , 10. Реди Каса (75 4. Валентино Пулиезе) , 15. Пиер Зебли , 16. Алесандро Копола, 19. Лукас Мартинс  (86  3. Мартин Кавдански) , 23. Седрик Коломбо (86   91. Венцислав Христов), 44. Николай Николаев , 66. Давиде Витурини, 71. Пламен Крумов
Резерви: 1. Гуидо Гуериери, 14. Артур Крачун, 17. Давиде Масела, 20. Фелипе Ронкети,

ЛудогорецЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджо Падт, 4. Сисиньо (59 3. Антон Недялков,) , 7. Алекс Сантана  (80  23. Мануел Шоу), 8. Клод Гонсалвеш, 11. Кирил Десподов (80'   73. Рик Джонатан), 19. Пиерос Сотириу, 21. Жан Карничник, 24. Оливие Вердон  , 30. Игор Пластун, 90. Спас Делев (68  10. Матиас Тисера), 95. Каули Оливейра (59  64. Доминик Янков)
Резерви: 12. Симон Слуга, 37. Бернард Текпетей

Стадион: "Арена Царско село", София
Съдия: Волен Чинков
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия