Последният Царско село излъга у дома Пирин (Благоевград) с 1:0 в последния мач от редовния сезон в еfbet Лига. Бившият собственик на Локомотив (Пловдив) Христо Крушарски изгледа срещата от трибуните на "Арена Царско село", а Венцислав Христов (25) вкара единствения гол.

След спокойно начало без опасности пред двете врати домакините успяха да поведат в 25-ата минута, когато Николай Бодуров извърши нарушение, а Венцислав Христов от ъгъла на наказателното поле и прати топката директно във вратата на Янко Георгиев за 1:0.

В 37-ата минута Лукас Мартинс навлезе на скорост в наказателното поле и стреля, но Янко Георгиев спаси, а три минути след това и другият вратар Ндиае се намеси решително след шут Иван Тасев.

През втората част гредите на два пъти спасиха гостите в рамките на няколко секунди. В 57-ата минута Пламен Крумов шутира и Янко Георгиев изби топката в страничния стълб, а след това Мартин Кавдански отблизо прати топката в напречната греда.

В 66-ата минута се наложи принудителна смяна за "орлетата" - Александър Дюлгеров, се контузи, а на негово място в игра влезе Стилиян Николов. След това гостите опитаха да наложат натиск в търсене на изравнителен гол и бяха близо до него, нов 83-ата минута Ндиао отрази удар на Преслав Йорданов.

След победата Царско село събра 16 точки и остава на дъното. Пирин е 11-и с 27 и ще продължи битката за оцеляването си в елита в плейофната група за местата от 11-о до 14-о в крайното класиране.

ЦАРСКО СЕЛО - ПИРИН 1:0
1:0 Венцислав Христов (25)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
2 - Жереми Петрис от домакините пробва изстрел отдалеч, но бе изключително неточен
25 - ГОООЛ за Царско село! Венцислав Христов шутира от пряк свободен удар на ъгъла на наказателното поле и никой не засече топката, а тя влетя в мрежата за 1:0
37 - Мартинс навлезе на скорост в наказателното поле и стреля, но Янко Георгиев спаси
40 - Дюлгеров свали с глава към Иван Тасев, но младокът не стреля по най-добрия начин и Ндиае спаси
45+1 - Край на първата част!
.........................................................
46 - Начало на второто полувреме
57 - Две греди за домакините! Пламен Крумов шутира и Янко Георгиев изби топката в страничния стълб, а след това Мартин Кавдански отблизо прати топката в напречната греда
83 - Преслав Йорданов стреля с глава, но Ндиае спаси
90+5 - Край на мача! Царско село надви Пирин с 1:0

Царско село: 22. Хадим Ндиае, 3. Мартин Кавдански, 71. Пламен Крумов, 4. Валентино Пулиезе, 7. Жереми Петрис, 8. Айуб Абу, 10. Реди Каса, 15. Пиер Зебли, 19. Лукас Мартинс, 66. Давиде Витурини, 91. Венцислав Христов
Резерви: 1. Гуидо Гуериери, 9. Юсуфа Яфа, 14. Артур Крачун, 20. Фелипе Ронкети, 21. Стефано Палмучи, 23. Седрик Каломбо, 44. Николай Николаев
Треньор: Стефано Макопи

Пирин: 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров, 3. Петър Занев, 5. Николай Бодуров, 45. Христофор Хубчев, 73. Венцислав Бенгюзов, 17. Спас Георгиев, , 26. Иван Тасев, 31. Красимир Станоев, 11. Станислав Манолев, 29. Станислав Костов
Резерви: 1. Марио Кирев, 71. Антон Карачанаков, 20. Даниел Иванов, 10. Казухи Такахаши, 9. Преслав Йорданов, 14. Стилиян Николов, 6. Юлиян Попев
Треньор: Радослав Митревски

Стадион: "Арена Царско село", София
Съдия: Радослав Гидженов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия