Локомотив (Пловдив) и Арда завършиха при 0:0 в двубой от 27-ия кръг на Efbet лига, първи от плейофите в елита. Мачът бе дебютен за треньора на "смърфовете" Александър Томаш и бе изгледан на живо от националния селекционер Ясен Петров и оттеглилия се от Локо бос Христо Крушарски.

Двубоят започна вихрено за гостите, които откриха резултата в петата минута, но попадението на Тонислав Йорданов бе отменено заради засада.

50 000 лв. Награден Фонд за efbet Лига!

Първата по-сериозна атака на Локо дойде в 22-ата минута с удар от дистанция на Александър Василев. Минути по-късно съдията показа червен картон на вратаря на Локомотив, но след ВАР промени решението си.

В началото на втората част двата тима си размениха по една опасност, дело на Боруков и Котев. Последваха още няколко положения, при които нямаше реална голова възможност.

Преслав Боруков можеше да изправи феновете на крака четвърт час преди края, опитвайки удар със задна ножица, но над вратата. До края не се случи нищо по-интересно и двата отбора взеха по точка.

Локомотив остава начело на първата четворка - седма позиция в таблицата с 35 точки, докато Арда се изравни по точки с ЦСКА 1948 и вече е на девето място с 30 точки.

ЛОКО (ПД) - АРДА 0:0

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
5'  ОТМЕНЕН ГОЛ на Арда! Тонислав Йорданов получи топката и я насочи неспасяемо във вратата на Локо, но се оказа, че е бил в положение на засада при паса. Попадението му не е зачетено.
22' Първа сериозна атака за Локо в мача! Александър Василев стреля от дистанция, но над вратата.
26' СПОРНА СИТУАЦИЯ  на границата на наказателното поле на Локомотив! Илко Пиргов спря връхлитащия Ел Мами Тетах. Първоначално вратарят получи червен картон, но след ВАР санкцията му беше отменена.
45' Край на първата част.

46' Начало на втората част.
48'  НЕРАЗБИРАТЕЛСТВО в защитата на Арда! Преслав Боруков стигна до топката и опита удар от малък ъгъл, но неточно.
50'  ШАНС за Арда! Лъчезар Котев отправи хубав удар, но вратарят на Локомотив внимаваше.
62' Александър Василев стреля по земя отляво до границата на наказателното поле, но в ръцете на Луков.
67' Тонислав Йорданов стреля от фаул пред наказателното поле, но Пиргов улови.
75'  КРАСИВ МОМЕНТ! Преслав Боруков опита удар със задна ножица, но над вратата.
90' Край на мача.

Лок. ПловдивЛОКО (ПД): 1. Илко Пиргов, 50. Йосип Томашевич , 61. Райън Бидунга, 4. Кристиан Гомис, 20. Милош Петрович, 34. Петър Витанов, 7. Парвиз Умарбаев, 10. Венсан Марсел (63  16. Лукас Салинас), 19. Александър Василев, 14. Димитър Илиев , 99. Преслав Боруков (83   39. Иван Сулев)
Резерви: 71. Лукас Рейдър, 5. Мартин Паскалев, 44. Христо Иванов, , 11. Ивайло Димитров, 6. Емил Янчев,
Старши треньор: Александър Томаш

АрдаАРДА: 71. Мартин Луков, 5. Петко Ганев, 8. Милен Желев (к) , 9. Тонислав Йорданов, 10. Светослав Ковачев, 22. Ел Мами Тетах (55 17. Иван Коконов) , 24. Алекс Петков, 25. Давид Кики , 33. Иван Тилев (67 19. Румен Руменов) , 77. Илия Юруков  ( 55'  70. Христо Иванов), 80. Лъчезар Котев
Резерви: 36. Васил Симеонов, 4. Милен Стоев, 11. Александър Георгиев, 81. Атанас Зехиров
Старши треньор: Стамен Белчев

Съдия: Димо Димов
Стадион: "Локомотив", Пловдив
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия