Бившият финландски футболист Петри Вилянен ще ръководи гостуването на българския национален отбор на Гибралтар от Лигата на нациите на 9 юни. Помощници на финландеца са Мика Лампу и Рико Вихреавоури. Четвърти рефер е Мохамед Ал-Емара.

Вилянен свири срещата между Зора (Луганск) и ЦСКА (2:0) от групите на Лигата на конференциите през миналата година, когато отмени гол на Кайседо в 66-ата минута, а домакините стигнаха до победата с попадения в 87-ата и продължението на мача.

През 2019 ръководи и гостуването на Левски от първия предварителен кръг в Лига Европа срещу словашкия Ружомберок, което "сините" печелят с 2:0.

Финландецът е бивш футболист и в продължение на пет сезона играе в Хака. Превръща се в един от най-стабилните защитници във финландския елит и облича екипа на младежкия национален тим на родината си.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

С младежите играе на европейското през 2009 година. На 25 години обаче слага край на кариерата си като футболист и насочва към съдийството.