ЦСКА загуби с 0:2 гостуването на Зоря (Луганск) и остава на последното място в група "С" на Лигата на конференциите. "Червените" допуснаха две попадения в края на мача в Запорожие, след като преди това не се възползваха от няколко ситуации, при които можеха да поведат в резултата.

В 87-ата минута Шахаб Захеди наказа Густаво Бусато след фрапантна грешка на Томас Лам, а в петата минута на добавеното време се разписа и Аллаху Сайядманеш - 2:0.

Така ЦСКА продължи кошмарната си серия при гостуванията в Украйна - 5 загуби от 5 мача. "Армейците" бяха загубили и предишните си четири визити в бившата съветска република. Началото е поставено на 18 септември 1974 г. - 0:1 от Динамо (Киев). Пет години по-късно ЦСКА губи с 1:2 при визитата си на същия тим. На 27 септември 2001 г. идва поражението с 1:2 при гостуване на Шахтьор (Донецк). На 15 август 2019 г. пък ЦСКА загуби с 0:1 от Зоря (Луганск), който се превърна в черна котка за "червените". Както е известно, Зоря надви "армейците" и в София (0:1) преди две седмици, за да се стигне до поражението за тима на Стойчо Младенов и тази вечер.

Winbet - победата е емоция! (18+)

При гостуването на стадион "Славутич Арена" в Запорожие ЦСКА беше подкрепян от само двама свои фенове. Както е известно, първоначално от Зоря обявиха, че заради мерките няма да бъде допускана публика, което провали екскурзията на привържениците от България. Властите в Украйна обаче промениха решението си в последния момент и позволиха на запалянковците да влизат в стадиона, представяйки зелен сертификат.

Стойчо Младенов направи само една промяна в титулярния състав в сравнение играчите, на които заложи от първата минута при поражението от Зоря в София. Тази вечер стартира Амос Юга, докато Карло Мухар остана на пейката.

Първото полувреме играта беше равностойна, а шансовете пред двете врати не бяха много. В 20-ата минута Яник Вилдсхут получи извеждащо подаване от Греъм Кери, но стреля право в тялото на противник и не затрудни стража на Зоря Дмитро Мацапура. В 24-ата Денис Фаворов отправи удар към Густаво Бусато, който внимаваше и спаси.

След почивката ЦСКА започна да надиграва домакините, а положенията пред вратата на Зоря се редуваха. В 66-ата минута "червените" дори вкараха гол. Георги Йомов отне топката, подаде към непокрития Жорди Кайседо, който се разписа, но беше отсъдена засада на национала на Еквадор. Малко по-късно Йомов не успя да засече остро центриране, а пет минути преди края появилият се на смяна Йоан Баи пропусна отлична възможност, стреляйки покрай целта.

И точно, когато "червените" бяха във вихъра си и атакуваха, бяха наказани. Зоря вкара с един от малкото си удари по посока на вратата на Бусато. В 87-ата минута Томас Лам сгреши, като загуби топката след изпълнен тъч, Шахаб Захеди отне и напредна, разписвайки се с удар по земята - 1:0. Попадението прекърши амбициите на "армейците", които дори получиха втори гол. В 95-ата минута Аллаху Сайядманеш прониза Бусато след бърза контраатака, при която получи подаване от Захери и прониза Бусато - 2:0.

ЦСКА остава на четвъртото място само с 1 точка, а Зоря вече има 6, с колкото е и Рома преди домакинството си тази вечер на Бодьо/Глимт. Норвежкият отбор е лидер със 7 точки.

Efbet Лига - сезон 2021/2022
Купа на България - сезон 2021/2022
БЛИЦ представя всичко за българското участие в Европа

ЗОРЯ - ЦСКА 2:0
1:0 Шахаб Захеди (87), 2:0 Аллаху Сайядманеш (90+5)

Най-интересното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
2 - ЦСКА е подкрепян от едва двама фенове, които са заели място в сектора за гости.
10 - Удар на Греъм Кери, топката прелетя високо над вратата на Зоря.
20  Пред Яник Вилдсхут се откри добра възможност след подаване на Греъм Кери. Нидерландецът обаче стреля право в тялото на противник и не затрудни стража на Зоря Дмитро Мацапура.
24  Денис Фаворов oтправи удар към вратата на ЦСКА, Густаво Бусато спаси.
33 - Жорди Кайседо се откъсваше и излизаше сам срещу вратаря на Зоря, но атаката беше спряна със съмнително нарушение на нападателя на ЦСКА.
45 - Добавеното време е 2 минути.
45+2 - Край на първото полувреме.
-------------------
46 - Начало на второто полувреме.
62 Жълт картон за Стойчо Младенов, който репликира съдията.
65 - Греъм Кери пропусна добра възможност, изпращайки топката над вратата.
66  Отменен гол! Домакините сгрешиха с изнасянето на топката, Йомов изведе Кайседо в наказателното поле, той се разписа, но беше в засада.
67  Удар на Йомов от малък ъгъл профуча встрани от целта.
70  Вилдсхут получи добър извеждащ пас в наказателното поле на Зоря, но не успя да овладее добре топката и играч на домакините му отне топката.
72  Първа смяна за ЦСКА. Йоан Баи влиза в игра, Яник Вилдсхут излезе.
83  Кайседо отстъпи мястото си на Ахмед Ахмедов.
85  Йоан Баи пропусна отличен шанс, след като беше изведен от Кери в наказателното поле, но стреля покрай вратата в аут.
87  ГОЛ! 1:0 за Зоря след попадение на Шахаб Захеди. Томас Лам сгреши след изпълнение на тъч, позволявайки на Захеди да му отнеме топката. Играчът на Зоря нахлу опасно към вратата на Бусато и се разписа с удар по земя.
89  Калоян Кръстев заменя Амос Юга.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+5  ГОЛ! Домакините бележат за 2:0. Аллаху Сайядманеш се озова сам срещу Бусато след контра, след като всички играчи на "червените" бяха в атака.
90+5 - Край на мача. Зоря победи ЦСКА с 2:0.

ЗОРЯ: 53.Дмитро Мацапура, 45.Денис Фаворов, 15.Виталий Вернидуб , 32.Максим Имереков, 74.Игор Снурнитсун  (71  6.Жининьо), 9.Шахаб Захеди , 4.Ловро Чвек, 10.Дмитро Хомченовский, 23.Серхий Булеца (90  91.Данийл Алефиренко), 8.Максим Лунов (79  68.Кристиан), 90.Аллаху Сайядманеш
Резерви: 1.Олександър Сапутин, 36.Антон Жулкин, 6.Жуниньо, 11.Олекандр Гладкий, 68.Кристиан, 91.Данийл Алефиренко
Треньор: Виктор Скрипник

ЦСКА София (Bul)
ЦСКА: 1.Густаво Бусато, 19.Иван Турицов, 2.Юрген Матей (к), 29.Томас Лам, 18.Брадли Мазику, 21.Амос Юга (89  14.Калоян Кръстев), 3.Жеферсон, 10.Георги Йомов, 30.Яник Вилдсхут (72  7.Йоан Баи), 8.Греъм Кери, 9.Жорди Кайседо (83  23.Ахмед Ахмедов)
Резерви: 25.Димитър Евтимов, 5.Федерико Варела, 7.Йоан Баи, 11.Хамза Чатакович, 14.Калоян Кръстев, 15.Тибо Вион, 16.Асен Дончев, 23.Ахмед Ахмедов, 24.Карло Мухар, 28.Пламен Гълъбов
Треньор: Стойчо Младенов

Запорожие, „Славутич Арена“
Съдия: Петри Вилянен (Финландия)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия