Септември (София) се наложи с 4:0 срещу Струмска слава (Радомир) в първата контролна среща за двата отбора за 2023 година. Проверката се състоя на терена в Герман.

Още в третата минута гол с глава вкара централният нападател Мартин Петков след хубаво центриране на Мартин Стоянов и тимът на Светослав Петров поведе с 1:0.

В 24-ата минута след остро центриране Костадин Илиев си вкара автогол - 2:0.

В 40-ата Мартин Петков можеше да вкара ново попадение, но след като преодоля вратаря от малък ъгъл не уцели вратата.

Септември поведе с 3:0 в 49-ата минута, когато привлеченият от ЦСКА Митко Митков реализира отсъдената от Никола Попов дузпа.

Крайното 4:0 оформи друг нов футболист Валентин Йосков. Той пристигна в Септември от ЦСКА 1948.

Собственикът на столичния клуб Румен Чандъров беше сред присъстващите на стадиона в Герман и изгледа победата на отбора си.