Проблемът на един от основните футболисти на Левски се оказва по-тежък от предварителните прогнози. Халфът Карлос Охене ще трябва да се подложи на операция на коляното, където от няколко седмици има контузия.

Ганайският халф преминава през редица процедури, които облекчават състоянието и той може да играе, но хирургическата интервенция е наложителна. На „Герена“ се надяват операцията да се извърши колкото е възможно по-близо до зимната пауза, за да може до тогава да използват 31-годишния футболист, тъй като в рамките на следващия месец предстоят мачове със Славия, Арда, Ботев (Пловдив) и ЦСКА.

Охене почувства болки в лявото коляно още при нулевото равенство със Спартак (Варна). В последвалата пауза в шампионата премина през медицински процедури. Той започна като титуляр при победата с 4:2 над ЦСКА 1948 през уикенда, но на почивката беше заменен, след като в края на първото полувреме почувства болки.