Локомотив (Пловдив) победи ЦСКА с 3:1 като гост среща от 13-ия кръг нa Efbet лига и нанесе първа загуба на "червените" в първенството.

Минути преди началото фенове на двата тима се сбиха, а от сектор "А" полетяха седалки, а с една от тях в главата бе ударен администраторът на ЦСКА Стойко Сакалиев.

Първото полувреме не предложи много опасни моменти пред двамата вратари, а най-чистото положение пропиля Яник Вилдсхут от ЦСКА в 37-ата минута.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Локомотив (Пловдив) шокира "армейците" през втората част с три гола за 17 минути, дело на Георги Минчев.

Нападателят откри резултата в 49-ата минута с глава, шест минути по-късно се възползва от грешка на Тибо Вион, а в 66-ата минута оформи хеттрика си след нов гол с глава.

До края играта се накъса и головите положения липсваха за сметка на жълтите картони. Локо (Пловдив) се бранеше организирано, а "червените" така и не стигнаха до нищо по-опасно.

Минути преди края индивидуален проблясък на Георги Йомов позволи на Йоан Баи да намали резултата до крайното 1:3. За последно "червените" паднаха у дома пред 2 години и 3 месеца. На 20 юли 2019 г. Черно море си тръгна с победа от София със същия резултат - 3:1.

ЦСКА остава на втората позиция в класирането с 4 точки по-малко от лидера Лудогорец, докато Локомотив (Пловдив) е седми със 17 точки. "Червените" и "смърфовете" са съперници и в 1/4-финалите за Купата на България в началото на март догодина.

ЦСКА - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 1:3
0:1 Георги Минчев (49'), 0:2 Георги Минчев (55'), 0:3 Георги Минчев (66'), 1:3 Йоан Баи (84')

Най-важното от мача по минути:

0' Двубоят се забави с няколко минути заради бой между феновете.
1' Начало на срещата.
22' Шанс за Локо! Парвиз Умарбаев получи топката след прецизен пас от Димитър Илиев, но Юрген Матей се хвърли в краката му и не се стигна до удар.
37'   Първа по-сериозна възможност в мача! Георги Йомов центрира за Вилдсхут, нидерлнадецът стреля, но Карагерен застана на пътя на топката и блокира шута.
38' Вилдсхут пое страхотен пас на Греъм Кери и разочарова с удар, пращайки топката право в тялото на Лукас Рейдър.
45' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
49'  ГОООЛ за Локомотив! Георги Минчев открива резултата! Томашевич напредна с топката и опита удар от дистанция. Получи се обаче остро центриране. Кълбото попадна на главата на Георги Минчев и нападателят на гостите изведе своите напред в резултата.
55'  ГОООЛ за Локомотив! Отново Георги Минчев бележи! Тибо Вион не се намеси добре и отклони към Минчев, който с крак отбеляза второто си попадение в мача.
66'  ГОООЛ за Локо (Пловдив)! Георги Минчев оформи своя хеттрик след красив гол с глава, засичайки центриране отдясно.
80' Играта се накъса! Съдията показа няколко жълти картона заради груби единоборства.
84'  ГОООЛ за ЦСКА! Йомов пусна топката успоредно на голлинията и непокритият Баи я засече в мрежата.
90+5' Край на мача.

ЦСКА СофияЦСКА: 1. Густаво Бусато, 2. Юрген Матей , 29. Томас Лам, 19. Иван Турицов, 20. Карол Метц (69 3. Жеферсон ) , 15. Тибо Вион (59' 7. Йоан Баи ) , 24. Карло Мухар, (69   23. Ахмед Ахмедов )  8. Греъм Кери, 10. Георги Йомов (87  5. Федерико Варела) , 30. Яник Вилдсхут (58 21. Амос Юга) , 9. Жорди Кайседо
Резерви:25. Димитър Евтимов, 28. Пламен Гълъбов

Лок. ПловдивЛОКО (ПД): 71. Лукас Рейдър, 5. Мартин Паскалев, 4. Кристиан Гомис , 2. Олексей Биков, 34. Петър Витанов (22  6. Емил Янчев ), 39. Парвиз Умарбаев, 33. Йосип Томашевич, 9. Бирсент Карагарен, 16. Лукас Салинас (81  28. Айвън Ангелов ), 14. Димитър Илиев - к, 10. Георги Минчев    (90' 25. Артур Крачун)
Резерви: 1. Илко Пиргов, , 11. Конър Руан, 44. Николай Николаев, 7. Шакил Сно

Стадион: "Българска армия", София
Съдия: Георги Гинчев
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия