“Ботев” (Пловдив) победи с 2:1 като гост Локомотив (София) и измести поне временно ЦСКА от третото място в “А” група. “Железничарите” се надяваха да зарадват с победа своите фенове при завръщането си на стадион “Локомотив” в “Надежда”, но Станислав Костов и Иван Цветков попариха ентусиазма им. Двамата вкараха по един гол в двете полувремена, докато почетното попадение за домакините бе дело на Крум Бибишков.

Възпитаниците на Станимир Стоилов започнаха мача по най-добрия начин. Още при първата си сериозна атака Станислав Костов вкара гол-шедьовър. Бившият играч на ЦСКА изстреля снаряд от около 25 метра, който влетя неспасяемо в мрежата на Митрев – 0:1.

Столичните “железничари” опитаха да упражнят натиск, който обаче не се осъществи по начина, по който желаеше наставникът Емил Велев. Гостите играха много стабилно в отбрана в тези минути и не дадоха шансове на противниковите нападатели. Локомотив държеше инициативата до 30-ата минута, след което на ход бяха “канарчетата”.

На няколко пъти играчите в жълто-черно имаха изгодни положения за гол, но такъв не падна до почивката.

В началото на втората част “Ботев” продължи да доминира на терена. В 53-ата минута Иван Цветков стреля много силно към вратата на Божидар Митрев, но топката се удари в напречната греда.

В 68-ата минута Иван Цветков вкара топката в мрежата на Локомотив, но съдията Николай Йорданов отсъди засада и отмени попадението. Само две минути по-късно Крум Бибишков се измъкна от двама бранители на “Ботев” и не сгреши сам срещу Стаховяк.

“Канарчетата” не се бавиха много. Само 4 минути след изравнителния гол Иван Цветков бе в прегръдките на съотборниците си. Той засече с глава центриране на Тодор Неделев и оплете топката в мрежата на Митрев.

До края на срещата домакините опитаха да изравнят резултата, но се оголиха отзад и това за малко не им струва трети гол.

В крайна сметка “Ботев” (Пловдив) взе три точки в “Надежда” и събра актив от 47. “Канарчетата” са на точка над ЦСКА, но “червените” имат мач по-малко. Утре в 15:45 часа те приемат Славия.

Локомотив (София) продължава борбата си за оцеляване в “А” група. “Железничарите” са на 13-а позиция с 20 точки, на 1 от спасителното 12-о място.

Локо (СФ) - "Ботев" (Пд) 1:2
0:1 Станислав Костов (8), 1:1 Крум Бибишков (70), 1:2 Иван Цветков (75)

Мачът по минути!
8-topka.jpg ГОООЛ ЗА "БОТЕВ" (ПЛОВДИВ)! Станислав Костов овладя топката в половината на Локомотив, напредна и със мощен шут от около 23 метра не остави шансове на Митрев!
18- Цветков намира Огнянов, който обаче не успя да стреля
24- Неделев центрира от фаул, но двама футболисти на "Ботев" се разминават с топката
31- Костов пропуска на празна врата, след като Митрев се размина с топката
35- Тодор Неделев стреля силно, но Митрев боксира
40- Силен удар на Иван Цветков, който минава над вратата

50- Минев е ударен в лицето след единоборство с Павлов, но играта не е спряна от рефера Георги Йорданов
53- Греда! Страхотен удар на Иван Цветков, който среща напречната греда на вратата на Локомотив
68- Отменен гол на Иван Цветков! Дяков пусна на Неделев, който намери Цветков, чиито удар влезе във вратата, но съдиите отсъждат засада!
70-topka.jpg ГООООЛ ЗА ЛОКОМОТИВ!!! Бибишков се освободи от Енрике и Спрокел и сам срещу Стаховяк не сгреши!
75- topka.jpg ГОООЛ ЗА "БОТЕВ" (ПЛОВДИВ)! Иван Цветков бележи с глава, след центриране на Тодор Неделев!
88- Иван Цветков стреля с глава от близо, но Митрев със сетни усилия избива в корнер

ЛОКО (Сф)
: 1.Божидар Митрев, 16.Мартин Димитров(71-2.Костадин Велков), 18.Александър Дюлгеров, 26. Николай Николов (81- 22.Антонио Цанков), 21.Румен Трифонов, 88.Атанас Борносузов, 77.Даниел Пеев, 9.Антонио Павлов, 14.Димитър Илиев, 90.Бранимир Костадинов(63-76.Крум Бибишков), 7.Искрен Писаров
Резерви: 84.Валентин Галев, 2.Костадин Велков, 11.Кристиян Добрев, 19.Светослав Петров, 13.Уилкер, 22.Антонио Цанков, 76.Крум Бибишков
Треньор: Любомир Симов

"БОТЕВ" (Пд): 1.Адам Стаховяк, 11.Йордан Христов, 83.Сивард Спрокел, 15.Марлон Перейра, 14.Веселин Минев, 26.Артур Енрике(90-3.Асен Караславов), 18.Станислав Костов, 19.Иван Цветков, 7.Мариян Огнянов, 8.Тодор Неделев, 9.Луис Педро (55-6.Костадин Дяков)
Резерви: 30.Росен Андонов, 55.Ангел Рахов, 3.Асен Караславов, 13.Николай Павлов, 16.Томаш Иршак, 6.Костадин Дяков, 2.Владимир Айтов
Треньор: Станимир Стоилов