Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙM 2!

"Ботев" (Пловдив) се завърна по блестящ начин в "А" група, побеждавайки Славия с класическото 3:0. Опитният нападател Иван Цветков беше над всички в мача от 1-ия кръг, в който се отчете с хеттрик във вратата на Георги Петков, а освен това изпусна и дузпа.

Цветков, който на 31 август става на 33 години, вкара 3 гола и донесе неописуема радост на повече от 12-те хиляди фенове на "Ботев", изпълнили трибуните на стадион "Христо Ботев". Опитният нападател откри головата си сметка в 37-ата минута, разписвайки се глава след центриране от корнер на Тодор Неделев. Само няколко минути по-късно Цветков пропусна да вкара от дузпа, отсъдена за нарушение на Георги Петков срещу Артур Енрике. Съдията Ивайло Стоянов посочи бялата точка, но ударът на звездата на "Ботев" беше спасен от Петков, който това лято заедно с Чавдар Янков се завърнаха в Славия.

Първото полувреме под тепетата приключи при резултат 1:0 за "канарчетата", които изцяло доминираха, а "белите" на Мартин Кушев разчитаха предимно на конттраатаки. След почивката домакините продължиха да контролират играта. Положенията пред вратата на Славия се заредиха едно след друго и второто попадение в мрежата на Петков не закъсня. Отново Цветков попадна в прегръдките на съотборниците си. В 58-ата минута той направи 2:0, като отново Неделев му асистира. Със заслуга за гола пък беше появилият се секунди по-рано на смяна бразилец Вандер Виейра.

Класическото 3:0 беше оформено в 78-ата минута. Тогава Цветков се разписа с глава след трета асистенция на Тодор Неделев. Именно младокът заедно с Петър Атанасов бяха единствените двама играчи от миналогодишния тим на "Ботев", на които Ферарио Спасов се довери за първия двубой от новото първенство.

"БОТЕВ" (Пд) - СЛАВИЯ 3:0
1:0 Иван Цветков (37), 2:0 Иван Цветков (58), 3:0 Иван Цветков (78)

Срещата по минути:
1 - Еуфория по трибуните на стадион "Христо Ботев". Над 12 000 бултраси подкрепят любимците си.
4 - Артур Енрике центрира отляво и Иван Цветков стреля от движение в близост до точката на дузпата, топката премина на вратата на Славия, пазена от опитния Георги Петков.
7 - Удар на Здравко Лазаров, Ернестас Шеткус лови.
13 - Жуниньо напредна на скорост към вратата на "Ботев", след което падна в наказателното поле на домакините, но съдията Ивайло Стоянов остави играта да продължи.
17 - Иван Цветков получи топката в наказателното поле на Славия, Радослав Димитров изби, след което последва центриране на Тодор Неделев, Петър Атанасов нанесе удар, но той беше блокиран от защитник преди Георги Петков да улови.
25 - Добро извеждащо подаване към Петър Димитров в наказателното поле на домакините. Крилото обаче пое топката с ръка, съдията Ивайло Стоянов отсъди фаул, но не показа картон на играча, с което си навлече гнева на спортния директор на "Ботев" Александър Александров.
31 - Изстрел на Жуниньо от далечна дистанция, Шеткус боксира с една ръка и топката излезе в корнер.
31 - Чавдар Янков центрира, македонският защитник на "Ботев" (Пд) Бобан Грънчаров изчисти.
37 - topka.jpg ГОЛ! 1:0 за "Ботев" (Пд)! Иван Цветков хвърли в екстаз бултрасите! Опитният нападател се разписа с глава след центриране от корнер.
40 - ДУЗПА за "Ботев"! Артур Енрике получи извеждащо подаване в наказателното поле на Славия, Георги Петков го спъна и съдията Ивайло Стоянов отсъди дузпа за домакините.
41 - ПРОПУСНАТА ДУЗПА! Георги Петков спасява удара от бялата точка на Иван Цветков.
45 - Добавеното време е 2 минути.
45+2 - Край на първото полувреме.

52 - ГРЕДА! Удар на Здравко Лазаров, топката среща лявата греда на вратата на "канарчетата".
56 - smqna.jpg Първа смяна за домакините. Бразилецът Вандер Виейра влиза на мястото на Станислав Костов.
58 - topka.jpg ГОЛ! 2:0 за "Ботев"! Иван Цветков бележи второто си попадение в мача. Вандер Виейра проби, след което центрира, а Цветков беше оставен непокрит и с мощен изстрел с десния крак прати топката в мрежата на Георги Петков.
62 - Удар на Тодор Неделев е отразен трудно от Петков.
65 - Треньорът на Славия Мартин Кушев извършва две смени.
78 - topka.jpg ГОЛ! Страхотен мач на Иван Цветков - 3:0 за "Ботев"! Хеттрик на опитния нападател. Цветков се разписа с глава след трета асистенция на Тодор Неделев.
80 - smqna.jpg Иван Цветков напуска терена под бурните аплодисменти, влиза Мариян Огнянов.
81 - smqna.jpg Смяна за гостите. Янко Сандански излиза, Васил Калоянов се появява в игра.
90 - Край на мача. "Ботев" (Пловдив) разби Славия с 3:0.
"БОТЕВ" (Пд): 23.Ернестас Шеткус, 89.Стефан Станчев, 3.Асен Караславов, 5.Бобан Грънчаров, 26.Артур Енрике, 16.Томаш Иршак, 10.Рубен Паласуелос, 8.Тодор Неделев (79-6.Костадин Дяков), 90.Петър Атанасов, 19.Иван Цветков (80-7.Мариян Огнянов), 18.Станислав Костов (56-9.Вандер Виейра)
Резерви: 1.Христо Иванов, 17.Ивайло Димитров, 11.Йордан Христов, 28.Лазар Марин, 6.Костадин Дяков, 7.Мариян Огнянов, 9.Вандер Виейра
Треньор: Ферарио Спасов

СЛАВИЯ: 1.Георги Петков, 20.Радослав Димитров, 3.Живко Желев, 22.Виктор Генев, 21.Богомил Дяков, 14.Янко Сандански (81-29.Васил Калоянов), 8.Чавдар Янков, 23.Тайсуке Акиоши (65-17.Иван Коконов), 88.Петър Димитров (65-18.Филип Филипов), 44.Жуниньо, 77.Здравко Лазаров
Резерви: 12.Емил Петров, 6.Даниел Златков, 18.Филип Филипов, 17.Иван Коконов, 71.Уго Лопес, 9.Владислав Златинов, 29.Васил Калоянов
Треньор: Мартин Кушев