"Ботев" (Пловдив) направи първа тренировка за новата седмица. След като получиха ден почивка в понеделник, „жълто-черните” започнаха подготовката си за гостуването на "Левски". Интригуващият мач от 2-ия кръг на "А" група е в неделя от 20:00 часа на "Герена".

Ферарио Спасов изведе на терена на стадион "Пловдив" 23-ма футболисти, като за трима от тях заниманието бе по-специално. За първи път до представителния тим се докоснаха юношите от състава на "канарчетата", състезаващ се в Елитната група до 17 години - Владимир Айтов, Валентин Томов и Серкан Юсеин. До четвъртък треньорският щаб няма да разполага с привиканите в различните национални отбор Тодор Неделев, Бобан Грънчаров и Ернестас Шеткус.

Всички футболисти на "Ботев" са здрави, включително и младият вратар Росен Андонов, който в последните десетина дни се подготвяше индивидуално заради травма в рамото. В сряда „канарчетата” ще тренират два пъти.