"Левски" стартира новия сезон в "А" група с минимален успех с 1:0 срещу Славия в последния мач от програмата на 1-ия кръг. Домакините тотално надиграха "белите" преди почивката, а от 69-ата минута до последния съдийски сигнал трепериха заради Тони Калво, който беше изгонен от рефера Ивайло Стоянов.

Ценното попадение за "сините" реализира опитният нападател Иван Цветков в 27-ата минута след асистенция именно на юношата на Барселона. В продължението на мача пък Галин Иванов закопа Славия, пропускайки да изравни от изгодно положение и да донесе точката на "белите". Двубоят бе дебют на новия треньорски екип на най-стария столичен клуб - Мартин Кушев, Йордан Петков, Наско Желев. С бялата фланелка за сефте в официален мач играха и трима футболисти - Живко Желев - с капитанската лента, Атанас Борносузов и Ели Маркес.

Мениджърът на "Левски" Георги Иванов-Гонзо предприе няколко промени за столичното дерби в сравнение със злополучния реванш в Търнава. Този път на пейката беше оставен Орлин Старокин, а Даниел Младенов изобщо не намери място в групата. При отсъствието на привлечения от Черноморец бранител титуляр на левия бек започна Марко Видович. Сърбинът игра на висота срещу "белите", удари греда в 76-ата минута, а на няколко пъти се отчете с пробиви и няколко силни изстрела към вратата на Стефано Кунчев.

В атака започнаха Сьорд Арс и Иван Цветков, а за първи път титуляр в официален мач стартира Тони Калво. Юношата на Барселона обаче разочарова и си навлече гнева на Гонзо, тъй като в 69-ата минута остави "Левски" в намален състав. Съдията от Петрич Ивайло Стоянов го изгони за втори жълт картон. Първият му беше показан в 60-ата за нарушение срещу Николай Божов в средата на терена, а вторият 9 минути по-късно за остро влизане в краката на бившия играч на ЦСКА Йордан Юруков.

Още от началните минути "сините" упражниха натиск. В 1-ата минута Иван Цветков направи отличен рейд, нахлу в наказателното поле на Славия, финтира Диян Молдованов, след което пусна към връхлитащия Христо Йовов, но озовалият се фронтално срещу вратата ас стреля високо над нея. Малко след това Тони Калво изведе Иван Цветков, опитният нападател моментално стреля по земята, пращайки топката на сантиметри от дясната греда. В 7-ата минута изненадващ удар на Дъстли Мулдер от малък ъгъл се отби в напречната греда. В 19-ата Калво опита да изненада Кунчев с изстрел от центъра, стражът на Славия обаче бе на мястото си и улови топката.

В 27-ата "сините" ликуваха, след като Иван Цветков се разписа. Калво подаде ефектно с външен фалц към връхлитащия нападател, който не беше удържан от Борносузов и от близко разстояние засече топката в мрежата на Славия - 1:0.

Малко след това Цветков навърза цялата защита на гостите, пусна пас към Видович, който с топовен шут прати топката покрай вратата.

В 31-ата Гонзо извърши принудителна смяна, тъй като Мулдер се контузи. На мястото на холандеца се появи новото попълнение Александър Башлиев, привлечен от Пирин.

В 36-ата Кунчев се намеси отлично, спасявайки изстрел на Калво. До края на първото полувреме на два пъти Жозе Жуниор обстрелва вратата на "Левски", но неточно.

"Сините" значително намалиха оборотите след почивката и "белите" започнаха по-често да поглеждат към вратата на национала Пламен Илиев. В 52-ата минута Галин Иванов стреля неточно от 20-ина метра, а две минути по-късно Жозе Жуниор проби отляво, нахлу в пеналта, но стреля покрай вратата на домакините. В 67-ата Лъчезар Балтанов отрави удар, който премина покрай дясната греда. В ответната атака Галин Иванов падна в наказателното поле на "Левски" след съприкосновение с Балтанов и поиска дузпа, която Ивайло Стоянов не прецени, че трябва да отсъди.

Малко след това се стигна до изгонването на Калво. Въпреки численото неравенство "сините" създадоха още положения. В 76-ата минута Видович уцели дясната греда с удар отляво, а в следващата атака след центриране от корнер Цветков стреля с глава, но покрай вратата.

В последните десет минути Славия опита натиск, но стигна до удари на Радослав Димитров, Даниел Пеев и Божов, които бяха неточни. В даденото от съдията продължение Галин Иванов нахлу опасно в пеналта и странно защо не стреля, а реши да търси подаване към свой съотборник около точката на дузпата. Такъв обаче нямаше и отбраната на домакините се справи със ситуацията.

В последната минута на продължението десният бранител на "сините" Александър Башлиев можеше да вкара първото си попадение с екипа на "Левски" след трансфера си от Пирин, но пропусна сам срещу вратаря след пас на Цветков.

Така "сините" удържаха минималния си успех и стартираха сезона в "А" група с 3 точки. Славия пък продължи трагичната си серия срещу "Левски", над когото няма победа вече повече от 8 години.

Срещата по минути - ТУК

"ЛЕВСКИ" - СЛАВИЯ 1:0
1:0 Иван Цветков (27)
"ЛЕВСКИ": 23.Пламен Илиев, 2.Дъстли Мулдер (31-20.Александър Башлиев), 3.Сержиньо Грийн, 33.Ларс Рисп, 14.Марко Видович, 10.Христо Йовов (66-30.Лъчезар Балтанов), 45.Владимир Гаджев, 11.Симеон Райков, 8.Тони Калво, 19.Иван Цветков, 9.Сьорд Арс (75-22.Дарко Тасевски)
Резерви: 24.Божидар Митрев, 6.Орлин Старокин, 20.Александър Башлиев, 8.Даниел Димов, 22.Дарко Тасевски, 21.Тодор Христов, 30.Лъчезар Балтанов
Треньор: Георги Иванов
СЛАВИЯ: 1.Стефано Кунчев, 18.Филип Филипов, 19.Живко Желев, 35.Диян Молдованов, 28.Ели Маркес, 20.Радослав Димитров, 83.Йордан Юруков (78-11.Радослав Василев), 8.Атанас Борносузов (67-77.Даниел Пеев), 33.Галин Иванов, 17.Николай Божов, 44.Жозе Жуниор (67-9.Георги Христов)
Резерви: 12.Емил Петров, 22.Иван Тодоров, 5.Спас Георгиев, 7.Илия Илиев, 77.Даниел Пеев, 11.Радослав Василев, 9.Георги Христов
Треньор: Мартин Кушев