„Левски” е най-опасен в последните 10 минути на своите двубои. Това показва статистиката от мачовете на „сините” в „А” група и Купата на България този сезон. Снощи Антонио Аниете вкара гол в 90-ата минута в реванша срещу Лудогорец и прати тима на финал за Купата на България.

Преди него в турнирните мачове в последните 10 минути са се разписвали Божидар Краев и Мигел Бедоя, а Тихомир Трифонов от Хасково си заби автогол в мача между двата тима от турнира. Само попадението на Аниете обаче е решаващо за крайния победител в сблъсък от турнира за Купата на България.

В „А” група „Левски” има цели 11 гола след 80-ата минута. Те са донесли общо 10 точки на „сините”, които нямаше да ги има в актива им, ако не бяха попаденията.

Валери Домовчийски в 81-ата минута донесе точка на тима при домакинството на Локомотив (Пловдив), което завърши 1:1. Луис Педро пък вкара за успеха над „Ботев” (Пловдив) с 2:1 у дома с попадение в даденото от рефера продължение.

Валери Божинов също донесе три точки в актива на тима с гол от дузпа в 90-ата минута при домакинството на Черно море.

Роман Прохазка и Антонио Аниете пък вкараха два бързи гола на Славия в последните пет минути за 2:0.

Статистиката показва, че 34 изиграни мача този сезон във всички турнири "Левски" вкарва попадение в последните 10 минути в 13 от тях.

Навремето имаше един лаф: "Пазете Гунди в последните секунди", защото в онзи знаменит период от "синята" история Георги Аспарухов е наказвал често съперниците си в края. Ето че през настоящия сезон това се повтаря...
ЮРИ СЛАВЧЕВ/БЛИЦ

Мачовете на "Левски" с голове в последните 10 минути:

"А" група:
"Левски" - Локо (Пд) - 1:1
0:1 Благой Наков (76), 1:1 Валери Домовчийски (81)

"Левски" - "Ботев" (Пд) - 2:1
0:1 Цветелин Чунчуков (19), 1:1 Владимир Гаджев (50), 2:1 Луис Педро (90+3)

"Ботев" (ПД) - "Левски" 0:3
0:1 Роман Прохазка (64), 0:2 Георги Сърмов (79), 0:3 Мигел Бедоя (88)

"Левски" - Черно море 1:0
1:0 Валери Божинов (90+5 - дузпа)

"Левски" - Славия 2:0
1:0 Роман Прохазка (85), 2:0 Антонио Аниете (90)

"Левски" - Хасково 8:0
1:0 Валери Домовчийски (2), 2:0 Антонио Аниете (9), 3:0 Валери Домовчийски (17), 4:0 Мигел Бедоя (23), 5:0 Божидар Краев (46), 6:0 Емил Нину (63), 7:0 Антонио Аниете (89), 8:0 Лукаш Гикевич (90)

"Левски" - Черно море 5:2
1:0 Либан Абди (4), 1:1 Петър Златинов (10), 2:1 Божидар Краев (17), 3:1 Валери Домовчийски (23), 3:2 Симеон Райков (74), 4:2 Мамуту Кулибали (76-автогол), 5:2 Борислав Цонев (90+1)

„Левски” – Локомотив (Пловдив) 5:0
1:0 Валери Домовчийски (17-дузпа), 2:0 Роман Прохазка (49), 3:0 Антонио Аниете (56), 4:0 Антонио Аниете (59), 5:0 Антонио Аниете (85)

Марек - "Левски" 1:3
0:1 Лукаш Гикевич (28), 1:1 Димитър Димитров (45+2), 1:2 Луис Педро (63), 1:3 Борислав Цонев (83-дузпа)

Купа на България:
Спартак (Вн) - "Левски" 1:7
0:1 Мирослав Иванов (8), 0:2 Радослав Цонев (24), 0:3 Божидар Краев (39), 0:4 Божидар Краев (53), 0:5 Владислав Мисяк (73), Валери Домовчийски (76), 0:7 Божидар Краев (89), 1:7 Диян Стоянов (90+2)

"Левски" - Монтана 4:0
1:0 Антонио Аниете (13-дузпа), 2:0 Аймен Белаид (39), 3:0 Валери Домовчийски (66), 4:0 Mигел Бедоя (90)

"Левски" - Хасково 3:0
1:0 Валери Домовчийски (23-дузпа), 2:0 Валери Домовчийски (35), 3:0 Тихомир Трифонов (90-автогол)

„Левски“ - Лудогорец 1:0
1:0 Антонио Аниете (90+1)