"Ботев" (Пловдив) и "Левски" завършиха 0:0 в скучен мач в Коматево, с който бе дадено началото на 19-ия кръг на "А" група. "Сините" отново разочароваха феновете си, след като в трето поредно гостуване не успяха да стигнат до победата. С прибавената точка "Левски" все пак излизе поне временно на върха в "А" група с 35 точки. Шампионът Лудогорец (34) гостува на Литекс в Ловеч от 16:30 часа днес. "Оранжевите" са трети с 32 точки.

Избраниците на Стойчо Стоев нямаха идея как да отбележат гол и при визитата в Коматево. Така в трети пореден мач навън "сините" са кръгла нула - в предишните два "Левски" отстъпи с по 0:1 на Пирин в Благоевград и Берое в Стара Загора. Домакинът "Ботев", воден от бившия треньор на "сините" Николай Костов, също нямаше идея как да вкара във вратата на Боян Йоргачевич.

За първи път от 36 години насам "Левски" и "канарчетата" не успяха да си отбележат, а след ремито "жълто-черните" остават осми с 19 точки. По-малко имат единствено Пирин и Монтана - по 13.

За гостуването в Коматево Стоев пусна на върха на атаката Линел Китамбала, който замени контузения Умар Диаби. Талантът Божидар Краев остана на пейката за сметка на Мики Орачев, който започна от първата минута. Опитният халф Владимир Гаджев пък отново бе резерва и се включи като трета смяна. Стоев потърси промяна с включването още на Краев и Илия Димитров, но без резултат.

Най-запомнящата се ситуация през първото полувреме беше в 16-ата минута, когато Орачев проби по левия фланг и поднесе топката на главата на Роман Прохазка, който обаче нанесе слаб удар и Виктор Голас улови без проблем. През втората част пък словакът изведе отлично Мигел Бедоя в 54-ата минута, испанецът стреля коварно от малък ъгъл, но се получи рикошет и топката излезе в корнер. В 80-ата Джереми Де Нойер отправи добър удар от 20-ина метра, като и този път покрай целта в аут. До края двата отбора нямаха идея как да сътворят положение за гол и най-логичното се случи - 0:0.