Царско село победи с 2:0 Локомотив (София) в първи двубой от 12 кръг на родното първенство. "Железничарите" удариха три греди, но така и не успяха да поразят вратата на тима на Любо Пенев. За сметка на това с попадения на Васил Шопов и Лукас Диаз домакините сложиха край на серията си от пет поредни загуби.

Загубата на Локомотив София обаче трябва да тежи на съвестта на рефера Станислав Тодоров, който не даде две дузпи за столичните "железничари". Втората ситуация бе очевадна игра с ръка на Попадийн, която въпреки намесата на ВАР не бе отсъдена.

Първото полувреме не предложи много голови ситуации, като най-много може да съжалява Илия Димитров, който на два пъти пропусна да се разпише от удобни позиции.

След почивката на терена стана доста интересно и се случи рядко срещана ситуация. И двата гола на домакините паднаха по идентично стечение на обстоятелствата.

Първо в 66-ата минута Александър Александров стреля по земя и удар страничната греда, а в следващата атака Сашо Александров центрира, Милчо Ангелов продължи на далечната греда, където Васил Шопов засече топката и я прати във вратата на Локо - 1:0.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

В 74-ата минута отново гостите удариха гредата след мощен удар на Кацаров, а в ответната атака отново се стигна до гол за отбора от Околовръстното. Пламен Крачунов направи голяма грешка, Лукас Диаз отне топката и сам срещу вратаря не сгреши - 2:0.

До края на мача не падна ново попадение. За сметка на това Никола Колев се запомни с голяма глупост. Играчът на домакините се появи в игра в 77-ата минута, а в 88-ата бе изгонен за два жълти картона в рамките на 180 секунди.

С победата Царско село събра 9 точки и се отлепи от дъното, където е Пирин с 8, но и с мач по-малко. Локо (София) заема седмото място с 13 точки.

Царско село - Локо (София) 2:0
1:0 Васил Шопов (67), 2:0 Лукас Диаз (75)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
4- Илия Димитров засече с глава центриране, но Янко Георгиев внимаваше и улови топката
22- Милчо Ангелов се озова сам срещу Любенов, но ударът му бе избит. Топката попадна в Попадийн, който веднага стреля, но бранител изби с глава
39- Ален Стеванович се пребори за топката до границата на наказателното поле и стреля, но топката профуча покрай страничната греда
45- Край на първото полувреме
_______________________
46- Начало на второто полувреме
66- Александър Александров шутира по земя от границата на наказателното поле, а топката се удари в десния страничен стълб
67- ГОЛ ЗА ЦАРСКО СЕЛО! Александров центрира, Милчо Ангелов продължи на далечната греда, където Васил Шопов засече топката и я прати във вратата на Локо!
74- Греда! Мощен удар на Божидар Кацаров разтресе гредата на вратата на Янко Георгиев
75- ГОЛ ЗА ЦАРСКО СЕЛО! Пламен Крачунов направи голяма грешка, Лукас Диаз отне топката и сам срещу вратаря не сгреши - 2:0!
88-  Червен картон! Никола Колев си изпроси два жълти картона само в рамките на 180 секунди и бе изгонен малко след като се появи в игра
90+3- Край на мача

Царско селоЦарско село: 1. Янко Георгиев, 3. Мартин Кавдански, 6. Иван Бандаловски, 7. Димо Бакалов (61-20. Петър Атанасов), 8. Ален Стеванович (77-77. Луи Нганиони), 9. Милчо Ангелов, 12. Лукас Диас (77-88. Никола Колев), 25. Александър Александров, 80. Карлос Охене (61-22. Милан Йокич), 83. Христо Попадийн, 93. Васил Шопов (77-10. Лъчезар Балтанов)
Резерви: 30. Милен Иванов, 4. Дилян Георгиев, 10. Лъчезар Балтанов, 20. Петър Атанасов, 22. Милан Йокич, 77. Луи Нганиони, 88. Никола Колев
Треньор: Любо Пенев

Локомотив София: 24. Александър Любенов, 13. Селсо Рапосо, 6. Пламен Крачунов, 5. Георгиос Катсикас, 4. Мики Орачев, 22. Владимир Семерджиев (73-26. Красимир Милошев), 44. Божидар Кацаров, 58. Октавио Мерло, 93. Виржил Пинсон (46-11. Раел Лолала), 19. Илия Димитров (62-9. Мохаммед Бухмиди), 7. Александър Александров
Резерви: 1. Цветомир Витков, 26. Красимир Милошев, 10. Валентин Николов, 9. Мохаммед Бухмиди, 14. Християн Чипев, 11. Раел Лолала, 77. Мартин Стоилов
Треньор: Иван Колев

София, стадион „Арена Царско село“
Съдия: Станислав Тодоров

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия