ЦСКА 1948 победи Царско село с 2:0 като гост в среща от 22-ия кръг на Efbet лига и продължи да няма загуба от съперника в седемте двубоя помежду им, като вече е с 4 победи и 3 равенства.

Преди началото на мача футболистът на ЦСКА 1948 Ивайло Чочев получи наградата си за Най-добър полузащитник в родното първенство за изминалия сезон. На трибуните пък беше легендата на италианския Парма Алесандро Лукарели, за да наблюдава сина си Матео, който е сред титулярите за домакините.

Италианецът обаче нямаше на какво да се зарадва, тъй като ЦСКА 1948 беше по-добрият тим през цялата първа част. Алекс Колев удари гредата в 12-ата минута, а отново той в 18-ата, Галин Иванов в 31-ата и Чочев в 43-ата минута пропуснаха да открият резултата.

3х500 лв Бонус за мачовете от efbet Лига!

Четвърт час след почивката Царско село осъществи първата си опасна атака, при която Реди Каса шутира в рамката на вратата, но Даниел Наумов се справи.

Десет минути след това ЦСКА 1948 успя да открие резултата. Георги Русев центрира меко на далечната греда, където резервата Мартин Тошев насочи топката с глава за 1:0.

До края Царско село опита на няколко пъти да застраши Наумов, но не успя. Минути преди края гостите заиграха с човек по-малко заради втори жълт картон на Симеон Иванов. Това обаче не попречи на "червените" и Ангел Бастунов вкара за крайното 2:0 в 90-ата минута.

ЦСКА 1948 е на девето място в класирането с 25 точки, докато Царско село е на дъното с 11.

ЦАРСКО СЕЛО - ЦСКА 1948 0:2
0:1 Мартин Тошев (72'), 0:2 Ангел Бастунов (90')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
12'  ГРЕДА за ЦСКА 1948! Алекс Колев насочи топката от трудно положение, но ударът му се отби в напречния стълб.
18'  Нова възможност за гостите! Отново Александър Колев се озова на добра позиция, но стреля над вратата.
31'  Още една възможност за ЦСКА 1948! Георги Русев напредна отдясно, навлезе в наказателното поле и намери Галин Иванов, но опитният играч не успя да отправи добър удар.
43'  Русев пусна пас към Ивайло Чочев, който от около 23 метра стреля опасно, но вратарят на домакините улови.
45' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
55'  Няколко смени в състава на Царско село.
63'  Първа възможност за Царско село в мача! Реди Каса се възползва от неразбирателство в отбраната на гостите и отправи много опасен удар, но Даниел Наумов да се намеси.
72'  ГООООЛ за ЦСКА 1948! Мартин Тошев се разписа отблизо с глава след центриране по левия фланг от Георги Русев.
86'  ЧЕРВЕН КАРТОН! ЦСКА 1948 остава с човек по-малко след втория жълт картон на Симеон Петров
90'  ГОООЛ за ЦСКА 1948! Ангел Бастунов се разписа за 2:0.
90+3' Край на мача!

Царско село ЦАРСКО СЕЛО: 1. Гуидо Гуериери, 6. Матео Лукарели, 7. Жереми Петрис, 8. Айуб Абу (46'  10. Реди Каса), 11.Андрей Йорданов  (46' 17. Давиде Масела), 15. Пиер Зебли , 23. Седрик Каломбо, 44. Николай Николаев, 66. Давиде Витурини (86 24. Алесандро Мартела) , 71. Пламен Крумов (54  14. Артур Крачун), 91. Венцислав Христов (54 19. Лукас Мартинс)
Резерви: 22. Хадим Ндиае, 20. Фелипе Ронкети
Треньор: Андреа Сасарини

ЦСКА 1948ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 22. Реян Даскалов, 21. Венцислав Василев (30  3. Димитър Пиргов), 87. Симеон Петров  , 24. Лазар Марин, 18. Ивайло Чочев, 37. Емил Мартинов, 10. Георги Русев (80  7. Марио Топузов), 33. Галин Иванов , 68.Васил Шопов (58'  90. Мартин Тошев ) , 9. Александър Колев (80  20. Ангел Бастунов )
Резерви: 12. Иван Караджов, 25. Георги Ангелов, 11. Денислав Александров
Треньор: Николай Киров

Съдия: Димитър Димитров
Стадион: Спортен комплекс "Царско село"
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия