Националният отбор на България направи равенство 0:0 срещу украинския гранд Шахтьор (Донецк) в контрола, играна в турския курорт Анталия. Проверката се състоя, след като пропадна спарингът срещу Боливия, който трябваше да се състои утре в София.

Селекционерът Станимир Стоилов бе изключително затруднен при сглобяването на състава и пусна почти резервен вариант на отбора. В защита отдясно действаше Бандаловски, в центъра Станислав Ангелов и Веселин Минев, а отляво Живко Миланов. В средата на терена започнаха Стилиян Петров, Георги Сърмов и Чавдар Янков, по двете крила действаха Благо Георгиев (вдясно) и Димитър Телкийски (вляво). Единственият нападател бе Димитър Рангелов.

http://shakhtar.com/data/imgdata/foto/news/34241__max_news.jpgПрез първото полувреме нашите имаха превес на терена. още в 6-ата минута Георги Сърмов уцели гредата след удар с глава, след като засече центриране на Телкийски от корнер. В 13-ата минута Димитър Рангелов бе изведен добре от Стилиян Петров, но се забави и не успя да стреля. Пет минути по-късно Веселин Минев сгреши, топката му бе открадната, но Фернандиньо не успя да стреля. В 40-ата минута дойде и най-опасното положение за украинците. Луис Адриано премина през защитата ни, излъга и вратаря Димитър Иванков, след което топката му избяга и излезе в корнер.

През втората част нашите отново имаха няколко положения, но пропуснаха пред вратата на Вирт. В последните 15-ина минута на двубоя българите се поразиграха и Домовчийски можеше да донесе победата. В 84-ата минута Валери стреля, но в аут, а след това отново пробва рефлексите на вратаря на Шахтьор. В последната минута на двубоя влезлият като резерва Иван Стоянов направи страхотен пробив по крилото, нахлу в наказателното поле, но в последния момент загуби контрол върху топката и тя му бе отнета преди да потърси свой съотборник пред вратарското поле./БЛИЦ