ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР  ТУК!

Ето как прогнозираха срещата в Разград Здравко от "Ритон" и Бони в играта на БЛИЦ Букмейкър Efbet лига

Лудогорец излъга у дома Ботев (Пловдив) с 1:0 в мач от 15-ия кръг на efbet Лига и излезе на второто място във временното класиране, изоставайки само на 2 точки от лидера ЦСКА, който е с мач по-малко. Полският национал Якуб Пьотровски (65) донесе успеха на "орлите" с втория си гол в българския елит.

След първия съдийски сигнал топката бе върната към Мануел Шоу, който се засуети и тя му бе отнета от Елвис Ману, а бившият футболист на "орлите" напредна в противниковата половина и подаде наляво към Мохамед Брахими и алжирецът с френски паспорт се разписа с удар по диагонала в 11-ата секунда. Попадението обаче не бе зачетено от съдията Иво Андреев, който след преглеждане с ВАР прецени, че Ману е фаулирал Шоу при отнемането на топката.

В следващите минути гостите от Пловдив бяха по-активни и атакуваха по-често, но не застрашаваха вратата на Серджио Падт. В 19-ата минута Елвис Ману бе изведен зад защитата на Лудогорец и стреля в левия страничен стълб, но бе отсъдена и засада.

Лека полека домакините взеха инициативата и в 24-ата минута удар на Каули премина покрай вратата, а малко след това и Бърнард Текпетей не намери целта. Темпото на игра спадна и едва в края на първата част шампионите създадоха чисто положение. В 42-ата минута Текпетей подаде към Тиаго, който продължи надясно към Фон Витри, чийто мощен шут бе отразен от вратаря Хидайет Ханкич.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Домакините взеха инициативата след почивката и първоначално защитата на "жълто-черните" предотвратяваше сериозни опасности пред Ханкич. В 65-ата минута обаче отбраната на "канарчетата" се пропука, след като при контраатака Якуб Пьотровки комбинира с Бърнард Текпетей и нахлувайки в наказателното поле вкара от движение за 1:0. Четири минути по-късно Текпетей пусна топката вляво към аржентинския си колега Матиас Тисера, но ударът му бе слаб и не затрудни Ханкич.

След това домакините продължиха да притискат "канарчетата", които не правеха нищо в предни позиции. Все пак в 87-ата минута резервата Димитър Тонев не на път да изравни с шут от дистанция, но не успя да нанесе първи точен удар за гостите. В третата минута от добавеното време и Николай Минков с техничен удар не успя да намери целта.

С успеха си Лудогорец събра 32 точки и измести с една от втората позиция ЦСКА 1948, който има два мача повече. "Орлите" са на 2 точки зад лидера ЦСКА и са с мач по-малко от "армейците".

ЛУДОГОРЕЦ - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 1:0
1:0 Якуб Пьотровски (65)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
1 - След само 11 секунди гостите реализираха гол чрез Мохамед Брахими, но след дълго разглеждане с помощта на ВАР попадението не бе зачетено заради нарушение в хода на атаката.
7 - Гостите са по-активни и атакуват по-често.
19 - Елвис Ману бе изведен зад защитата на Лудогорец и стреля в левия страничен стълб, но бе отсъдена и засада.
22 - Бърнард Текпетей пусна топката зад защитата към Игор Тиаго, но таранът на "орлите" не достигна до нея.
24 - Асрак Фон Витри центрира добре отдясно, топката стигна до Каули, но след удара топката мина покрай вратата.
27 - Текпетей се освободи от Джеймс Етоо и напредна към дъгата на наказателното поле, подмина Самюел Супрайен, но ударът му не попадна в целта.
42 - Текпетей подаде към Тиаго, който продължи надясно към Фон Витри, чийто мощен шут по диагонала бе отразен от Хидайет Ханкич.
45+4 - Край на първата част!
...........................................................
46 - Начало на второто полувреме.
53 - Фон Витри отново изпробва рефлекса на Ханкич с удар от дистанция, но вратарят отново спаси.
65 -  ГОООЛ за Лудогорец! След бърза контраатака Якуб Пьотровски овладя топката на границата на наказателното поле, комбинира с Бърнард Текпетей и нахлувайки в наказателното поле с удар от движение вкара за 1:0.
69 - Текепетей, Тиаго и Матиас Тисера се понесоха в нова контраатака. Бразилецът пусна топката вляво към аржентинския си колега и Тисера стреля от движение, на ударът му бе слаб и не затрудни Ханкич.
87 - Димитър Тонев шутира силно от дистанция и топката премина на сантиметри покрай вратата на Серджио Падт.
90+3 - Николай Минков отправи техничен удар, но топката премина встрани от вратата на домакините.
90+5 - Край на мача! Лудогорец победи Ботев (Пловдив) с 1:0 и излезе на втората позиция.

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 3. Антон Недялков (к), 4. Сисиньо, 6. Якуб Пьотровски , 9. Игор Тиаго (7420. Нонато), 16. Аслак Фон Витри, 23. Мануел Шоу (4630. Педро Нареси), 32. Игор Пластун, 37. Бернард Текпетей, 73. Рик Джонатан (6430. Педро Нареси), 95. Каули Оливейра (9090. Спас Делев)
Резерви: 12. Симон Слуга, 5. Георги Терзиев, 10. Матиас Тисера, 17. Жоржиньо, 20. Нонато, 30. Педро Нареси, 90. Спас Делев
Треньор: Анте Шимунджа

Ботев (Пловдив): 13. Хидайет Ханкич, 2. Рой Херман , 3. Па Конате (8631. Уме Мануел), 4. Виктор  Генев (к) , 7. Мохамед Брахими (7723. Димитър Тонев), 10. Емануел Току, 15. Джеймс Етоо (4617. Николай Минков), 18. Самюел Супрайен (466. Дилан Мертенс ), 22. Реда Рабей, 24. Джаспър Хертъм, 28. Елвис Ману
Резерви: 1. Георги Аргилашки, 6. Дилан Мертенс, 9. Мартин Секулич, 17. Николай Минков, 21. Точукву Ннади, 23. Димитър Тонев, 31. Уме Емануел
Треньор: Желко Копич

Стадион: "Хювефарма Арена", Разград
Съдия: Иво Андреев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия