Пирин победи Арда с 1:0 в последен двубой от 21-ия кръг на елитното ни първенство. Още в 5-ата минута Антон Карачанаков откри резултата, а това се оказа и единственото попадение в срещата. Станислав Манолев получи директен червен картон в 70-ата минута, след като изрита в главата Алекс Петков. До края на мача домакините устискаха преднината и записаха трета поредна победа в efbet Лига и втора поредна след подновяването на шампионата. Това беше и трето поредно поражение за тима от Кърджали.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Преди началото на срещата двата отбора излязоха на терена с транспарант за спиране на войната между Русия и Украйна.

В 5-ата минута Пирин откри резултата, след като при грешка в изнасянето на топката от играч на Арда, Антон Карачанаков взе топката и я прати в мрежата в незащитения на вратаря ъгъл. Три минути по-късно отново той организира добра атака към вратата на съперника, но пасът му не намери Спас Георгиев.

Пирин пропусна отлична възможност за гол, след като Спас Георгиев отправи опасен удар, но в последния момент бранител на Арда застана на пътя на топката. Отново домакините създадоха интересна ситуация пред вратата на Арда. Манолев напредна добре към наказателното поле, но бранител на гостите спря пътя на топката към вратата, Спас Георгиев се добра до нея, но и той не сполучи в 37-ата минута.

Антон Карачанаков отново беше в центъра на вниманието в 60-ата минута, след като изкочи на голова позиция, но стреля право в ръцете на вратаря. В 70-ата минута Станислав Манолев изрита в главата Алекс Петков и получи директен червен картон.

В заключителните минути на двубоя Арда тръгна масирано напред, за да търси изравняването, но с умели смени домакините съумяха да убият темпото. В добавеното време на мача Зехиров не съумя да стигне до топката след центриране от пряк свободен удар в наказателното поле на Пирин.

Така в крайна сметка Пирин записа успех и се изравни по точки със съперника в днешния двубой.

Състави:

Пирин: 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров, 71. Антон Карачанаков  (84  8. Орлин Старокин) , 31. Красимир Станоев (84 14. Стилиян Николов), 3. Петър Занев, 18. Светослав Дяков, 17. Спас Георгиев (72  25. Иван Тасев), 11. Станислав Манолев , 29. Станислав Костов (80 9. Преслав Йорданов) , 45. Христофор Хубчев, 6. Юлиян Попев

Резерви: 1. Марио Кирев, 20. Даниел Иванов, 23. Ивайло Тодоров

Арда: 1. Християн Василев, 4. Милен Стоев, 8. Милен Желев  (63  81. Атанас Зехиров), 9. Тонислав Йорданов, 10. Светослав Ковачев, 17. Иван Коконов (6333. Иван Тилев)  , 19. Румен Руменов (78  11. Александър Георгиев) , 24. Алекс Петков, 25. Давид Кики, 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев (63   70. Христо Иванов)

Резерви: 23. Месут Юсуф, 5. Петко Ганев, 29. Георги Атанасов

съдия: Никола Попов
стадион: "Христо Ботев" - Благоевград

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия