"Ботев" (Пловдив) и Лудогорец завършиха 1:1 в контролен мач при набор 1998. Двубоят се игра вчера на терен №1 на базата на "жълто-черните" в Коматево.

Непосредствено преди старта на срещата, в 11:00 часа, бе прерязана лентата на най-модерната база в България - Футболен комплекс "Ботев" 1912. Както вече стана ясно, на тържеството присъства цялото ръководство в лицето на мажоритарния собственик Цветан Василев, президентът Юли Попов и членовете на управителния съвет. Редом до тях бяха и кмета на Пловдив инж. Иван Тотев, министри, общински представители, членове на БФС, треньори, спортни деятели, клубни легенди, цялата футболна школа и стотици фенове.

Първата част на срещата с Лудогорец премина изцяло под превъзходството на "канарчетата". Възпитаниците на Иван Кочев направиха една дузина пропуски пред вратата на гостите. Все пак, резултатът бе открит в 25-ата минута. Милко Георгиев овладя топката около наказателното поле и направи феноменален рейд, навързвайки няколко защитника, преодоля и стража на "белите" и на празна врата вкара за 1:0.

След почивката играта се поизравни, като и двата отбора имаха възможности за гол. В 60-ата минута гостите изравниха след перфектно изпълнен свободен удар от около 20 метра. Малко по-късно Никола Принджев бе изведен сам срещу вратаря на Лудогорец, но ударът му бе отразен от стража и топката излезе в корнер. От своя страна гостите също направиха няколко добри атаки, но ударите им бяха отразени с вещина от Димитър Стамболийски.