Левски победи с 3:1 Локомотив (София) в последната среща от програмата на 2-ия кръг на "А" група. В герой за "сините" отново се превърна Гара Дембеле, реализирал хеттрик. Почетното попадение за "железничарите" вкара Преслав Йорданов в 81-ата минута.

Преди този двубой Левски бе претърпял пет поредни загуби в шампионата от Локо (Сф). "Сините" обаче вече знаят формулата на успеха. А тя е Гара Дембеле. Пристигналият от Локо (Пд) френски нападател не спира да бележи за Левски, като тази вечер успя да се разпише във втората минута на продължението на първото полувреме, в 74-ата и в 79-ата от дузпа.

С прибавените три точки селекцията на Ясен Петров събра пълен актив от 6 и еднолично оглави класирането. Локо (Сф) остана с три.

Треньорът на "сините" Ясен Петров бе принуден да направи промени в титулярния състав. Наказаният халф Владимир Гаджев и контузеният Христо Йовов бяха заменени в средата на терена от Мариян Огнянов и мароканския защитник Шакиб Бензукан, който срещу "железничарите" бе преквалифициран в полузащитник. Гостите пък бяха без звездата си Цветан Генков, който в миналия кръг получи червен картон срещу Монтана (1:0) и бе наказан за дербито с Левски.

"Сините" започнаха по-активно мача. В 3-ата минута Дарко Тасевски опита да изведе Гара Дембеле на стрелкова позиция, вратарят на Локо (Сф) Боян Пейков внимаваше, излезе и улови топката. В 11-ата Георги Петков спаси изстрел на Дерек Асамоа. Пет минути след това "сините" пропуснаха да открият резултата. Веселин Минев центрира отдясно, Даниел Младенов овладя топката в наказателното поле на Локо (Сф), след което стреля и пред голлинията Гара Дембеле не успя да я прати в опразнената врата.

Голмайсторът се реваншира във втората минута на продължението на първото полувремето, когато бе изведен на голова позиция от Тасевски и не сгреши - 1:0. Македонският халф го изведе в коридор, френският нападател бе изпуснат от Дарко Савич и с левия крак технично прати кълбото в долния десен ъгъл на вратата на Локо (Сф). В 74-ата минута Левски стигна до втори гол, отново дело на Дембеле. Центриране отдясно в наказателното поле на "железничарите" стигна до Тасевски, той свали топката с глава и Гара от границата на вратарското поле шутира мощно и разстреля Боян Пейков за 2:0.

В 78-ата минута съдията Стефан Спасов даде пресилена дузпа за Левски. Дъстли Мюлдер падна артистично в наказателното поле и съдията с прякор Пастата посочи бялата точка. Холандският десен бек на "сините" проби по дясното крило и нахлу в наказателното поле на Локо (Сф), като до него бе Милен Лахчев, който не го фаулира. Това отлично се видя на телевизионните повторения. Дузпата се запъти да изпълнява Жоазиньо, но публиката на "Герена" мощно скандираше името на Гара Дембеле. Така нисичкият бразилец се принуди да остави топката на френския голаджия, който с мощна тупалка прониза Пейков - 3:0. Това бе първи хеттрик за пристигналия от Локо (Пд) нападател с екипа на Левски.

Веднага след като вкара третото си попадение, Гара отстъпи мястото си на Исмаил Иса. До края на мача "железничарите" успяха да стигнат само до почетно попадение. То падна в 81-ата минута, а негов автор стана резервата Преслав Йорданов. Нападателят стреля от границата на пеналта, топката рикошира в тялото на Шакиб Бензукан и влезе във вратата, пазена от Георги Петков. Така Левски победи Локо (Сф) с 3:1 и е едноличен лидер в "А" група с 6 точки. Идната неделя селекцията на Ясен Петров гостува на Черноморец в Бургас, а "железничарите" домакинстват на новака Калиакра в понеделник (16 август). /БЛИЦ

Срещата по минути - ТУК

ЛЕВСКИ - ЛОКО (Сф) 3:1
1:0 Гара Дембеле (45+2), 2:0 Гара Дембеле (74), 3:0 Гара Дембеле (79-дузпа), 3:1 Преслав Йорданов (81)

Levski_.jpgЛЕВСКИ:
1.Георги Петков, 2.Дъстли Мюлдер, 5.Иво Иванов, 55.Йордан Милиев, 14.Веселин Минев, 15.Шакиб Бензукан, 16.Мариян Огнянов (76-6.Майкъл Тевия), 22.Дарко Тасевски, 19.Даниел Младенов (90+1-28.Александър Киров), 20.Жоазиньо, 39.Гара Дембеле (80-29.Исмаил Иса)
Резерви: 12.Божидар Митрев, 4.Стефан Станчев, 6.Майкъл Тевия, 7.Александър Александров, 18.Георги Христов, 28.Александър Киров, 29.Исмаил Иса
Треньор: Ясен Петров

loko_sofia.JPG
ЛОКО (Сф):
22.Боян Пейков, 17.Ивайло Димитров, 12.Дарко Савич, 28.Атанас Атанасов, 14.Милен Лахчев, 15.Румен Горанов (64-18.Калоян Караджинов), 8.Светослав Дяков, 7.Димо Атанасов (46-88.Владислав Романов), 21.Искрен Писаров, 10.Марчо Дафчев (74-25.Преслав Йорданов), 1.Дерек Асамоа
Резерви: 55.Румен Тинков, 5.Георги Марков, 11.Кристиян Добрев, 18.Калоян Караджинов, 23.Иво Иванов, 88.Владислав Романов, 25.Преслав Йорданов
Треньор: Димитър Васев