България завърши при 0:0 като гост на Румъния в приятелски мач, игран в Букурещ. Така нашите продължават да нямат загуба от съперника от 1989 година насам и в пет поредни мача под ръководството на Илиан Илиев.

През първата част нашите играха предимно на контраатака срещу участника на Евро 2024, но така и не създадоха чисто голово положение, но пък стояхме стабилно в защита с изключение на две-три пропуквания.

Съперникът можеше да поведе още в третата минута, но Иван Дюлгеров се справи с удара на Валентин Михаила и изби в корнер.

Четвърт час по-късно Денис Драгуш беше изпуснат от отбраната на България, но от малък ъгъл, но успя да уцели вратата.

Минута преди края на първата част отново Драгуш се озова на добра позиция, но стреля на сантиметри от гредата.

Пет минути след почивката Румъния получи дузпа за фаул на Живко Атанасов срещу Николае Станчу. Денис Ман застана зад топката, но Иван Дюлгеров спаси.

Малко след това и вратарят на румънците трябваше да се намесва при удар на Алекс Колев при първото по-сериозно положение за нашите.

В следващите минути двата тима направиха множество смени, а темпото на игра спадна.

В 83-ата минута пред нашите се откри великолепен шанс след грешка на вратаря на Румъния, но не се възползвахме. Малко след това и Мартин Минчев пропиля добра възможност за гол.

На 8 юни тимът ни ще изиграе още една контрола и тя ще е като гост на Словения в Любляна.

РУМЪНИЯ - БЪЛГАРИЯ 0:0

По-важното от мача по минути:

1' Начало на двубоя.
3' Първа опасност в мача! Валентин Михаила стреля към вратата на България, но Дюлгеров спаси.
19' Денис Драгуш се промъкна в наказателното поле на нашите и стреля от малък ъгъл, но не уцели вратата.
20' Денис Ман шутира към Дюлгеров, но след рикошет, топката излиза в корнер.
44' Денис Драгуш пое топката на границата на наказателното поле зад гърба на Живко Атанасов и стреля моментално, но на сантиметри от дясната греда на българската врата.
45' Опасно центриране на Кирил Десподов към далечната греда, но Живко Атанасов не стигна до топката.
45' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
50' ДУЗПА за Румъния! Николае Станчу беше съборен от Живко Атанасов в наказателното поле на нашите.
51' СПАСЕНА ДУЗПА! Иван Дюлгеров спаси изстрела на Денис Ман.
53' КАКЪВ ШАНС за България! Живко Атанасов свали топката с глава към Алекс Колев, той стреля, но Флорин Ница се справи.
55' Напрежение пред наказателното поле на България, Дюлгеров игра технично с пета и подаде към свой съотборник.
58' Хубав удар от дистанция, но след рикошет топката излиза в корнер.
83' ХАОС в отбраната на Румъния! Вратарят Ница не се разбра със защитник, но и нашите не се възползваха от грешката.
85' Хубав удар на Мартин Минчев, но Ница улови.
88' Мартин Минчев проби пред наказателното поле на съперника, но е фаулиран.
89' Удар на Илиан Илиев - младши от фаул, но право в ръцете на вратаря.
90+4' Край на мача!

Romanian Football Federation - WikipediaРУМЪНИЯ: 1. Флорин Ница – 2. Андрей Рациу, 3. Раду Дръгушин, 4. Адриан Рус (68' 5. Йонуц Неделчеару 22. Василе Могош) , 11. Никушор Баку (68' 22. Василе Могош) – 18. Разван Марин, 6. Мариус Марин  (61'  14. Янис Хаджи)– 20. Денис Ман, 10. Николае Станчу (К) (77' 21. Дариус Олару) , 13. Валентин Михаила (61' 17. Флоринел Коман) – 19. Денис Драгуш (61' 25. Даниел Бърлигя)
Резерви: 12. Орацио Молдован, 16. Щефан Търновану, 26. Разван Сава, 7. Деян Сореску, 8. Александру Чикълдъу, 9. Джордже Пушкаш, 15. Адриан Шут, , 23. Константин Грамени, 24. Богдан Раковицан
Треньор: Едуард Йорданеску

Bulgarian Football Union (@BFU_1923) / XБЪЛГАРИЯ: 23. Иван Дюлгеров – 19. Иван Турицов, 3. Живко Атанасов (90'  15. Симеон Петров), 5. Алекс Петков, 18. Християн Петров – 7. Георги Костадинов, 25. Васил Панайотов  (82'  24. Серкан Юсеин)– 16. Марин Петков (82'  14. Георги Русев), 20. Филип Кръстев (70' 22. Илиан Илиев-младши) , 11. Кирил Десподов  (70' 8. Радослав Кирилов)– 9. Алекс Колев (70'  17. Мартин Минчев)
Резерви: 1. Димитър Митов, 21. Светослав Вуцов, 2. Ертан Томбак, 4. Ангел Лясков, 10. Георги Минчев, 26. Виктор Попов
Треньор: Илиан Илиев

Стадион: "Стяуа" (Букурещ, Румъния)
Съдия: Атила Караоглан (Турция)
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - контузия