Славия загуби с 2:3 от румънския Университатя (Крайова) в последния си приятелски мач от лагера в Банско.

В 13-ата минута Владимир Николов беше фаулиран в наказателното поле и реализира отсъдената дузпа, давайки аванс на тима на Хосе Мария Бакеро.

Отборът от Крайова, който завърши на четвърто място през миналия шампионат в Румъния, направи пълен обрат след попадения на Елвир Колич в 43-ата и на Мариан Данчу в 52-ата минути.

Емил Стоев изравни след центриране на Денислав Александров направи 2:2 в 63-ата минута, но девет минути преди изтичане на редовното време румънците достигнаха до победен гол с удар отблизо на Атанас Трика. 18-годишното крило е син на бившата звезда на Литекс и ЦСКА Еуген Трика.

Славистите имат две победи, едно равенство и една загуба в контролните си мачове по време на лятната подготовка в Банско.

На 8 юли "белите" ще представи състава си за новия сезон с проверка с втория отбор на ЦСКА 1948 на стадион “Александър Шаламанов”.

По-късно днес Бакеро и футболистите му се завръщат в София, където ще се подготвят до началото на шампионата.

Съставът на Славия: Николай Кръстев, Георги Търтов, Сибиру Кейта, Емил Мартинов, Виктор Генев, Натан Гасама, Ерол Дост, Кристиян Стоянов, Роберто Райчев, Кристиан Добрев, Владимир Николов (като резерви влязоха Георги Петков, Чунг До, Валентин Петров, Йон Бакеро, Денислав Александров, Емил Стоев, Людовик Соарес)

Следете с БЛИЦ: Лятна подготовка 2023

Загуба с 2:3 от Университатя Крайова допусна Славия в последната си контрола на лагера в Банско. За БЕЛИТЕ се...

Публикувахте от Slavia Sofia в Четвъртък, 6 юли 2023 г.