Локомотив (Пловдив) победи местния Марица с 3:1 в първата си контрола преди подновяването на шампионата. Попаденията за "смърфовете" реализираха Алмейда, Камара и Гомис.

За "черно-белите" неофициален дебют направи синът на спортния директор Георги Иванов - Александър. В контролата също така Александър Тунчев и неговия щаб пробваха двама нови футболисти - Жоел Бопесю и Дамани Камара.

Локомотив започна по-добре срещата и поведе още в 11-ата минута. Умарбаев центрира опасно в наказателното поле, където Алмейда с глава направи резултата 1:0. До края на първата част "черно-белите" създадоха още няколко опасни положения пред вратата на съпрника, но до ново попълнение така и не се стигна.

След почивката Локо продължи да натиска съперника си и стигна до втори гол в 79-ата минута с попадение на Камара. Малко по-късно Марица върна един гол преди в заключителните моменти на срещата Гомис да оформи крайното 3:1 след разбъркване в наказателното поле.

Стартовият състав на Локомотив: Мартин Луков, Диниш Алмейда, Лукас Масоеро, Николай Николаев, Жоел Бопесю (проби), Бирсент Карагарен, Иван Арамазов (юноша), Парвиз Умарбаев, Александър Колев (юноша), Димитър Илиев, Александър Иванов

Локомотив през втората част: Илко Пиргов, Дейвид Малембана, Кристиан Гомис, Видол Сейменски (юноша), Петър Витанов, Момчил Цветанов, Иван Михайлов (юноша), Сашо Лебанов (юноша), Кристиан Илич, Лукас Салинас, Дамани Камара (проби)