“Левски” победи с минималното 1:0 Светкавица като гост в мач от 15-ия кръг на “А” група. Единственото попадение реализира Даниел Димов в 60-ата минута. След успеха “сините” излязоха на трето място с 33 точки, на две от лидерите ЦСКА и Лудогорец, които играят помежду си в понеделник. Светкавица остава на последно място само с 2 точки. Домакините обаче могат да съжаляват, че не стигнаха поне до равен, след като тотално надиграха “Левски” през по-голямата част от двубоя. Гостите от София се представиха ужасно и спечелиха без чисто голово положение.

Треньорът на “Левски” Николай Костов направи няколко промени в стартовия състав. Извън титулярната единадесеторка остаkа Орлин Старокин, а отляво неговото място зае Александър Башлиев. Даниел Димов смени болния Сержиньо Грийн в схемата 4-1-4-1 пред защитата. Пред него четиримата халфове на “сините” бяха Гаджев, Тасевски и по крилата Тони Калво и Христо Йовов. Сам в атака през първото полувреме игра Сьорд Арс.

Домакините от Светкавица тотално надиграха “Левски” през първата част. “Мълниите” водени от треньора Никола Спасов отправиха 8-9 удара срещу само един за “сините” през първите 45 минути. Домакините създадоха много голови положения и като по чудо не успяха да отбележат попадение. Най-деен в редиците им беше централният нападател Тихомир Кънев, който няколко пъти се справи с лекота с двамата централни бранители на “Левски” Иво Иванов и Милиев. Именно двамата защитници и Башлиев бяха най-слабото звено в редиците на столичния гранд. Останалите също се представиха много слабо. Гаджев, Йовов и Арс се загубиха и категорично бяха надиграни от защитниците на Светкавица. Холандският централен нападател почти не игра с топката и логично още на почивката беше сменен с Иван Цветков. В 10-ата минута Тихомир Кънев за първи път подложи на тест Милиев и Иво Иванов, но сам се спъна в топката и изпусна удобно положение. Последва хубав удар на капитана на Светкавица Николай Петров, но топката срещна външната страна на вратата. Кънев продължи да атакува и да печели с лекота единоборствата със синята защита.

В 22-ата минута Иво Иванов загуби топката в наказателното поле, Кънев я отне и я поведе леко вдясно, вратарят Пламен Илиев излезе и двамата се сблъскаха. Съдията Никола Попов не отсъди нищо и даде знак играта да продължи, въпреки претенциите на домакините за дузпа. До 40-ата минута играчите на Светкавица бяха отправили 6 удара срещу само 1 на гостите от София. Още в 34-ата минута треньорът на “Левски” Николай Костов прати Иван Цветков да загрява заради немощната игра на Сьорд Арс в предни позиции. В 41-ата минута Иво Иванов пак сгреши и с глава подари топката на Николай Петров, той я подаде на чиста позиция към свой съотборник, но Мулдер в последния момент изби с шпагат.

Активната игра на Светкавица продължи и през второто полувреме. Гостите направиха две смени, на мястото на Башлиев на левия фланг на защитата влезе Старокин, а Сьорд Арс напусна за сметка на Иван Цветков. В 52-ата минута Цветков нанесе първия по-опасен удар към вратата на домакините, но вратарят Иван Георгиев отрази. В 60-ата минута “Левски” стигна до единственото попадение без да е създал чисто голово положение. След центриране от пряк свободен удар Йордан Милиев свали с глава пред малкото наказателно поле, никой не успя да изчисти топката и Даниел Димов с удар по земя я търкулна зад голлинията. Последва нов натиск на домакините. Треньорът Никола Спасов вкара Невен Венков, който в 69-ата минута отправи опасен шут отляво в наказателното поле, но вратарят Пламен Илиев изби в корнер. В последните двайсетина минути домакините намалиха темпото и отпаднаха физически, а гостите от София устискаха крехката си преднина./БЛИЦ