Футболистите на Славия очакват да бъдат щедро възнаградени след победата с 1:0 над "Левски". В събота "белите" взеха трите точки от "сините" след гол на Карлос Фонсека в 33-ата минута. Президентът на най-стария столичен клуб Венцеслав Стефанов не присъства на срещата, тъй като е в чужбина, но се очаква като се завърне да зарадва играчи и треньори.

Преди дербито босът не е обещавал извънредна премия. На "Овча купел" обаче очакват да получат такава, тъй като "Левски" е особен техен дразнител. Това се доказа и от пападките между Стефанов и Тодор Батков след мача. Спортният директор на "сините" Георги Иванов-Гонзо също си позволи да критикува шефа на Славия.

Треньорът Иван Колев възнагради играчите си след победата. Наставникът пусна "белите" в по-дълга почивка и днес Славия няма тренировка. Първото занимание за седмицата е насрочено за утре. Следващият мач на тима е в неделя (19 април) - гостуване на Черно море.