Славия победи с 3:2 бившия клуб на Благой Георгиев - руския Оренбург във втората си контрола на турска земя. Проверката бе изпълнена с нерви, като на няколко пъти футболисти на двата тима се спречкваха след груби влизания.

Радослав Кирилов изведе "белите" напред в резултата в 44-ата минута, а Емил Стоев удвои в 62-ата. Георги Зотов намали изоставането на руския тим в 76-ата, а няколко по-късно Георги Йомов (84') отбеляза трети гол, възползвайки се от добро подаване на Емил Стоев. В самия край на мача Кулишев отново намали след точно изпълнение на дузпа.

Преди дни “белите” завършиха наравно 2:2 с Олександрия.

СЛАВИЯ (първо полувреме): Георги Георгиев, Андреа Христов, Костантин Иванов, Милен Гамаков, Димитър Велковски, Галин Иванов, Филип Кръстев, Дарко Тасевски, Радослав Кирилов, Венцислав Бенгюзов, Цветелин Чунчуков;
СЛАВИЯ (второ полувреме): Светослав Вуцов, Христо Попадийн, Емил Виячки, Васил Добрев, Петър Патев, Янис Карабельов, Георги Вълчев, Георги Йомов, Емил Стоев, Мартин Атанасов, Ивайло Димитров;

БЛИЦ представя: Зимна подготовка 2020
Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020