Славия победи гостуващия Царско село с 1:0 в последния мач от седмия кръг на efbet Лига и записа първи успех от началото на сезона. "Белите" сложиха край на кошмарната си серия от шест поредни загуби и седем срещи без успех във всички турнири след победен гол на Филип Кръстев (72). Александър Тарханов и днес не можа да води домакините заради документални проблеми. Руският специалист бе заместен от Мартин Кушев.

"Белите" бяха по-активни в началото, като Ертан Томбак и Атанас Кабов бяха много дейни по дясното крило, но Джони Пласид нямаше проблеми при две ситуации пред вратата си. Гостите отговориха с бърза атака на Дилан Мартенс, но точно на границата на наказателното поле халфът бе спрян от Андреа Христов. След това Стрегиакис хвана топката след точен удар на Панайотис Лука от малък ъгъл.

В 28-ата минута Андерсон Кордейро центрира от корнер и Мартин Кавдански имаше страхотен шанс да даде аванс на гостите, след като надскочи всички, но прати топката в дясната греда, а след това тя излезе в аут. Малко след това Панайотис Лука удари неволно в главата Атанас Кабов, който получи медицинска помощ.

В последната минута на първата част гостите удариха още една греда. Борис Галчев шутира от пряк свободен удар, но топката се удари в напречната греда, а Стергиакис се намеси и спаси при добавката отдалеч на Андерсон Кордейро.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

След почивката в 57-ата минута Милен Гамаков видя пролука в защитата на Царско село и подаде отлично към Атанас Кабов, който навлезе в наказателното поле и шутира по земя в долния десен ъгъл, но Джони Пласид се намеси решително и изби в корнер.

В средата на второто полувреме двата тима направиха принудителни смени, след като Милен Гамаков и Мартин Кавдански получиха травми. За "белите" в игра се появи Георги Вълчев, а за гостите официален дебют направи бранителят Луис Педро.

В 66-ата минута Янис Карабельов шутира от границата на наказателното поле, но право в ръцете на Джони Пласид, а при ответната атака Стергиагис изби с една ръка топката след удар на Емануил Манев с левия крак.

"Белите" успяха да поведат в 72-ата минута, когато организираха добра атаката отдясно. Емил Стоев центрира великолепно в наказателното поле, където Филип Кръстев остана непокрит и с глава реализира в десния ъгъл за 1:0. Скоро след гола домакините имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Радослав Кирилов, но не получиха такава.

Гостите опитаха финален щурм и в 85-ата минута Дилан Мертенс овладя в наказателното поле, но се забави и не успя да нанесе удар към вратата на Антонис Стергиакис, след което подаде към Янис Геролему. Кипърецът стреля, но стражът на "белите" се намеси решително.

След първата си победа за сезона Славия има вече 4 точки, но остава на предпоследната позиция. Царско село допусна втора поредна загуба и е девети с 9 точки.

19 - Пласид се намеси решително след центриране от корнер на Радослав Кирилов
28 - ГРЕДА за Царско село! Андерсон Кордейро центрира от корнер и Мартин Кавдански засече топката с глава, но я прати в дясната греда, след което тя излезе в аут
32 - Атанас Кабов получава медицинска помощ, след като се удари с Панайотис Лука
41 - Мертенс беше блокиран след хубаво подаване на Манев отдясно
45 - ГРЕДА за Царско село! Борис Галчев шутира от пряк свободен удар пред пред наказателното поле и топката се удари в напречната греда, след което Стериакис спаси добавката отдалече на Андерсон Кордейро
45+1 - Край на първата част!
......................................................
46 - Начало на второто полувреме
57 - Милен Гамаков видя пролука в защитата на Царско село и подаде отлично към Атанас Кабов, който навлезе в наказателното поле и шутира по земя в долния десен ъгъл, но Джони Пласид се намеси решително и изби в корнер
66 - Янис Карабельов шутира от границата на наказателното поле, но право в ръцете на Джони Пласид
67 - Антониос Стрегиагикис изби в корнер след удар на Емануил Манев
72 - ГОООЛ за Славия! Емил Стоев центрира великолепно в наказателното поле, където Филип Кръстев остана непокрит и с глава реализира в десния ъгъл за 1:0
74 - Емил Стоев центрира в наказателното поле, където Андреа Христов игра с глава, но ударът бе слаб и Джони Пласид улови.
77 - Домакините имаха претенции за дузпа заради нарушение срещу Радослав Кирилов, но Драгомир Драганов не посочи бялата точка
78 - Калоян Кръстев се размина с топката пред вратата на гостите
85 - Геролему шутира стреля по земя в ъгъла, а Стергиакис се хвърли надясно и спаси
90 - Неточен удар на Иван Бандаловски
90+2 - Неточен удар и от Емил Стоев над вратата на гостите
90+3 - Край на мача! Славия спечели с 1:0 и записа първа победа за сезона.

Славия: 32. Антониос Стергиакис, 3. Ертан Томбак, 55. Андреа Христов, 17. Радослав Терзиев, 83. Христо Попадийн, 93. Атанас Кабов (5671. Емил Стоев), 38. Милен Гамаков (6077. Георги Вълчев), 10. Янис Карабельв, 11. Радослав Кирилов, 20. Филип Кръстев , 9. Калоян Кръстев (90+18. Димитър Рангелов)
Резерви: 13. Светослав Вуцов, 71. Емил Стоев, 23. Емил Виячки, 7. Венцислав Христов, 8. Димитър Рангелов, 77. Георги Вълчев, 4. Петър Патев
Треньор: Мартин Кушев

Царско село: 30. Джони Пласид, 3. Мартин Кавдански (6022. Луис Педро), 4. Ивайло Марков, 6. Антонио Георгиев, 8. Панайотис Лука (749. Мирослав Будинов), 10. Борис Галчев, 11. Андерсон Кордейро, 14. Божидар Васев, 21. Емануил Манев (7417. Янис Геролему), 25. Дилан Мертенс, 93. Иван Бандаловскин
Резерви: 1. Михаил Иванов, 20. Васил Божинов, 9. Мирослав Будинов, 98. Тома Ушагелов, 2. Дилян Георгиев, 22. Луис Педро, 17. Янис Геролему
Треньор: Любослав Пенев

София, стадион "Славия"
Съдия: Драгомир Драганов

efbet Лига - сезон 2020/2021
Следете с БЛИЦ: Трансферно лято 2020 в efbet Лига​

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация