Славия измъкна 1:1 от Черно море в интригуващ мач от плейофите в първата шестица на Еfbet Лига. Гостите oт Варна поведоха на стадион "Александър Шаламанов" в 56-ата минута с попадение на Евгений Сердюк. В 77-ата "белите" изравниха със страхотен гол на защитника Емил Виячки.

Равенството попречи на преследващия класиране в Европа Черно море да изпревари Левски и да се доближи до третия Ботев (Пловдив). Отборът на Илиан Илиев има 46 точки, с колкото са и "сините". "Канарчетата" са с 49 точки, а Славия не е замесен в спора за евроквота, заемайки шестата позиция с 36 точки.

В следващия кръг от плейофите на 6 май Черно море приема Левски, а Славия ще гостува на ЦСКА.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

В срещата с Черно море Славия беше воден от помощника на наказания Златомир Загорчич - Мартин Кушев. "Белите" бяха и без титулярния си вратар Светослав Вуцов, който също изтърпяваше санкция. Под рамката застана Николай Кръстев - само часове след радостната новина за раждането на второто му дете. Юношата на Левски блесна с няколко отлични намеси.

Най-запомнящото се преди почивката беше отмененото попадение на Пабло Гарсия. В 40-ата минута той изпрати топката във вратата на Славия след подаване на Матиас Курьор, но се оказа, че е в засада.

В 56-ата минута Сердюк откри резултата. Украинският голмайстор беше изведен от Велислав Василев, стреля от малък ъгъл, топката се отби в гредата и влетя във вратата на домакините - 0:1. Това беше 12-ото попадение на Сердюк в първенството този сезон.

В 77-ата минута защитникът на Славия Емил Виячки блесна със страхотен гол за 1:1. Той отбеляза с изстрел от воле след центриране на Иван Минчев, при което беше изпуснат от отбраната на "моряците". До края Черно море не съумя да стигне до победата, въпреки смените, които Илиан Илиев извърши.

Еfbet Лига - сезон 2021/2022
Купа на България - сезон 2021/2022

СЛАВИЯ - ЧЕРНО МОРЕ 1:1
0:1 Евгений Сердюк (56), 1:1 Емил Виячки (77)

Най-интересното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
11 - Откри се шанс пред Мартин Петков, който обаче стреля покрай целта.
23 - Решителна намеса на вратаря на Славия Николай Кръстев, който изби удар на Велислав Василев.
40  Oтменен гол! Матиас Курьор свали топката с глава към Пабло Гарсия, който отбеляза, но беше маркирана засада и попадението не беше зачетено.
45+1 - Край на първото полувреме.
-------------------
46 - Начало на второто полувреме.
47  Голмайсторът на Черно море Евгений Сердюк засече с глава центрираната отляво топка, насочи я към долния ляв ъгъл на Николай Кръстев, който демонстрира рефлекс и спаси.
55  Удар на Тони Тасев, Иван Дюлгеров отрази.
56  ГОЛ! Евгений Сердюк откри резултата - 0:1. Велислав Василев напредна през центъра, подаде на напредващия украински голмайстор, който от малък ъгъл стреля към далечния, топката се отби в гредата и влетя в мрежата на Николай Кръстев.
77  ГОЛ! Славия изравни - 1:1. Включилият се в атака защитник Емил Виячки прониза Дюлгеров с изстрел от воле с левия крак. Бранителят беше изпуснат от играчите в синьо в наказателното поле на Черно море при центриране на Иван Минчев и отбеляза за радост на феновете на "белите".
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. Славия и Черно море завършиха 1:1.

СЛАВИЯ: 12.Николай Кръстев, 18.Димитър Стоянов, 23.Емил Виячки , 29.Гьоко Зайков, 4.Людовик Соарес, 14.Никита Николаевич (53  7.Йон Бакеро), 77.Георги Вълчев, 73.Иван Минчев (87  17.Ерол Дост ), 88.Тони Тасев (82  11.Кристиан Добрев), 10.Радослав Кирилов, 9.Мартин Петков
Резерви: 1.Георги Петков, 37.Венцислав Керчев, 17.Ерол Дост, 3.Ертан Томбак, 7.Йон Бакеро, 11.Кристиан Добрев, 19.Мартин Сораков
Треньор: Мартин Кушев (Златомир Загорчич е наказан)

ЧЕРНО МОРЕ: 25.Иван Дюлгеров, 3.Живко Атанасов, 28.Влатко Дробаров , 27.Даниел Димов, 2.Цветомир Панов, 23.Пабло Гарсия, 32.Мартин Дичев, 10.Велислав Василев (78  7.Родриго Вилела), 19.Матиас Курьор (67  8.Maзир Сула), 77.Стефан Велев  (85  31.Закария Беншаа), 9.Евгений Сердюк
Резерви: 22.Георги Георгиев, 39.Николай Златев, 8.Мазир Сула, 4.Росен Стефанов, 16.Денислав Ангелов, 31.Закария Беншаа, 7.Родриго Вилела
Треньор: Илиан Илиев

София, стадион "Александър Шаламанов"
Съдия: Георги Гинчев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия