Славия победи Локомотив (София) с 3:0 в среща от 22-ия кръг на Ефбет лига и записа първи успех над съперника от 2014 година (2:0) след серия от четири поредни поражения с едва един отбелязан гол.

Преди началото на срещата стражът на Славия Светослав Вуцов получи наградите си за най-прогресиращ млад играч и най-добър вратар в efbet Лига за 2021, които спечели в края на януари.

Двубоят започна с по-добри възможности за Локомотив (София), а Славия застраши вратата на съперника за първи път в 18-ата минута.

След половин час игра Славия имаше претенции за нарушение срещу Радослав Кирилов, който падна в наказателното поле, но реферът даде знак играта на продължи.

Минути след това Локомотив стигна до едно от най-чистите си положения, но шутът на Върджил Пинсон премина покрай вратата. До края на полувремето нямаше повече шансове за гол, а двата тима приключиха първите 45 минути без нито един точен изстрел.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Началото на втората част бе белязано от спиране на играта за няколко минути заради пиротехника от сектора с фенове на Славия, което доведе до намалена видимост на терена.

Локомотив (София) остана с човек по-малко в 63-ата минута заради втори жълт картон на Божидар Кацаров. Той протегна крак, за да подаде топката на свой съотборник, но се сблъска с играч на Славия и съдията го санкционира.

По-малко от десет минути след това резервата Тони Тасев изведе Славия напред в резултата (1:0), възползвайки се от центриране на Радослав Кирилов.

В последните минути "белите" се развихриха и присъединилите се към Славия от украинския Черноморец (Одеса) заради войната с Русия - Борислав Цонев и Мартин Петков се разписаха последователно в 87-ата за 2:0 и 89-ата за 3:0, след нови две асистенции на Кирилов.

Славия се укрепи на шестото място на точка зад петия Левски, докато Локомотив (София) е на предпоследната позиция с 19 точки.

СЛАВИЯ - ЛОКО (СФ) 3:0
1:0 Тони Тасев (70'), 2:0 Борислав Цонев (87'), 3:0 Мартин Петков (89')

По-важното от мача по минути:

0' Стражът на Славия Светослав Вуцов получи наградите си за най-прогресиращ млад играч и най-добър вратар в efbet Лига за 2021, които спечели в края на януари.
1' Начало на срещата.
10' Шанс за Локомотив! Опит за удар от страна на Върджил Пинсон, но неточен.
13' Нов опит за Локо! Малембана стреля глава, но отново не улучи вратата на Вуцов.
18' Първа възможност за Славия! Йон Бакеро отклони топката след свободен удар, но не намери вратата на Александър Любенов.
22' Върджил Пинсон нахлу в наказателното поле, но падна твърде лесно след контакт с бранител на Славия. Съдията даде знак играта на продължи.
30' ПРЕТЕНЦИИ от страна на Славия за фаул срещу Радослав Кирилов в наказателното поле! Играта продължава.
34' Шанс за Локо! Върджил Пинсон успя да стигне до отбита топка на границата на наказателното поле и стреля силно, но топката отново не намери очертанията на вратата на Славия.
41' Хубава атака на Локомотив! Пинсон получи вдясно и стреля, но над вратата.
45' Край на първата част. Малко положения за гол през първите 45 минути.

46' Начало на второто полувреме.
50'  Играта е спряна за няколко минути! Димки от агитката на пречат на видимостта на терена.
63'  ЧЕРВЕН КАРТОН за Божидар Кацаров от Локомотив (София). Второ официално предупреждение за него за опасна игра.
70'  ГООООЛ за Славия! Радослав Кирилов центрира по крилото, топката стигна до Тони Тасев, който се разписа за 1:0.
87'  ГООООЛ за Славия! Борислав Цонев получи пас от Радослав Кирилов и се разписа за 2:0 с диагонален удар!
89'  ГООООЛ за Славия! Радослав Кирилов отново се отчете с асистенция, пусна към Мартимн Петков, който оформи крайното 3:0.
90+7' Край на мача.

Славия София СЛАВИЯ: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак , 23. Емил Виячки, 37. Венцислав Керчев (90'  5. Мартин Атанасов), 4. Людовик Соарес, 77. Георги Вълчев, 17. Ерол Дост (90'  15. Мартин Георгиев), 73. Иван Минчев (63  88. Тони Тасев ), 10. Радослав Кирилов (К), 11. Кристиан Добрев  (80  20. Борислав Цонев ), 7. Йон Бакеро (62  9. Мартин Петков )
Резерви: 12. Николай Кръстев, 83. Христо Попадийн
Треньор: Златомир Загорчич

Локомотив СофияЛОКО (СФ): 24. Александър Любенов, 13. Селсо Рапосо, 5. Георгиос Катсикас, 6. Пламен Крачунов, 4. Мики Орачев (К), 22. Владимир Семерджиев, 44. Божидар Кацаров  , 58. Октавио, 45. Димитър Митков (73 10. Валентин Николов) , 14. Давид Малембана (75  26. Красимир Милошев), 93. Вирджил Пинсон (73  9. Илия Димитров )
Резерви: 1. Дамян Дамянов, 15. Лука Иванов, 77. Мартин Стоилов, 16. Денис Стефанов
Треньор: Иван Колев

Стадион: "Славия", София
Съдия: Владимир Вълков
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия