Славия победи Берое с 2:1 в последния двубой от 1/4-финалите в турнира за Купата на България. Старозагорци откриха резултата след гол на Фуртадо в 38-ата минута. Тони Тасев изравни само две минути по-късно, след като надбяга бранител на гостите и с диагонален удар вкара топката в мрежата. В 57-ата минута от дузпа Кирилов направи обрата пълен. Игра с ръка на бранител в "зелено" и разглеждане на ситуацията с ВАР от съдията Станислав Тодоров позволи на "белите" да получат наказателен удар.

Дебют с "белия" екип направиха новите попълнения Мартин Петков и Борислав Цонев. В крайна сметка Славия си гарантира място на полуфиналите и се присъедини към ЦСКА, Лудогорец и Левски за жребия в петък.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

В 7-ата минута Тунгара стреля по посока вратата на Славия, но право в ръцете на Вуцов. Шест минути по-късно Радослав Кирилов се справи с двама от бранителите на гостите, излезе на голова позиция, но стреля над напречната греда.

Грешка на Светослав Вуцов в 17-ата минута едва не доведе до гол във вратата на "белите", след като той се размина с топката пред наказателното си поле.

Съотборникът му Керчев обаче внимаваше и изби топката пред дебнещия Омар Камара. Отново централният нападател на Берое бе близо до попадение в 21-ата минута, след като получи хубав пас от Тунгара. С общи усилия домакините обаче не му позволиха да отправи удар към вратата на Вуцов.

Славия вкара топката във вратата на съперника в 26-ата минута, но голът не бе зачетен заради засада. Точен беше Кирилов.

Берое откри резултата с гол на Фуртадо в 38-ата минута, който матира Вуцов с далечен удар. Радостта на гостите трая само две минути, след като Тони Тасев получи отличен далечен пас от Керчев в половината на Берое, надбяга бранителите на гостите и изравни.

Давиде Мариани опита да затрудни Вуцов в 50-ата минута на срещата, но топката мина встрани от вратата. В 57-ата минута Радослав Кирилов се разписа от дузпа, която беше отсъдена за игра с ръка на играч на гостите в лицето на Бен Юсеф, а ситуацията беше разгледана с ВАР.

В 73-ата минута Серкан Юсеин отправи опасен удар, но Вуцов спаси. Алиун Фал също опита късмета си, но не сполучи.  Берое натисна съперника си в търсене на изравнителен гол, но отбраната на Славия се справяше със създадените ситуации.

Така Славия съумя да вземе успеха и чака жребия в петък.

Славия - Берое 2:1
0:1 Фуртадо (38), 1:1 Тасев (40), 2:1 Кирилов (57-дузпа)

Най-интересното по минути:

1 - Старт на мача
38  - Гол за Берое. Стив Фуртадо е точен, пращайки топката с диагонален удар във вратата на Вуцов
40
 - Гол за Славия. Тони Тасев отлично получи далечен пас, надбяга бранителите на гостите и матира Ганев
45 - Край на първото полувреме
46 - Старт на второто полувреме
57  - Гол за Славия. След дузпа, която беше разгледана със системата ВАР, Радослав Кирилов се разписа от бялата точка
90 - Край на мача

Съставите на двата тима:

Славия: 21. Светослав  Вуцов, 3. Ертан  Томбак, 23. Емил  Виячки, 37. Венцислав Керчев, 4. Людовик Соарес, 77. Георги Вълчев (90  5. Мартин Атанасов ), 17. Ерол Дост  (90  15. Мартин Георгиев), 73. Иван Минчев (72  20. Борислав Цонев) , 88. Тони  Тасев   (90  83. Христо Пападийн), 10. Радослав Кирилов-к , 7. Йон Бакеро (58 9. Мартин Петков )

Резерви: 12. Николай Кръстев, 11. Кристиан Добрев

Берое: 33. Генадий Ганев, 5. Сиам Бен Юсеф, 10. Серкан Юсеин, 11. Алиун Фал , 15. Георги Динков-к, 16. Симеон Мечев, 18. Давиде Мариани  (88  7. Даниел Генов) , 20. Стив Фуртадо , 27. Абубакар Тунгара , 43. Джонатан Перейра , 99. Омар Камара (58  21. Кийлън Лебон)

Резерви: 12. Иван Гошев, 3. Мирослав Енчев, 4. Христо Митев, 26. Амит Битон, 77. Божидар Пенчев

Съдия: Станислав Тодоров
Стадион: "Славия", София

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия