Славия раби Етър с 3:0 във Велико Търново и направи сериозна крачка към оцеляването си в efbet Лига. Радослав Кирилов (54, 69) и Питър Макрилос (81) вкараха головете за столичния тим, който оглавява класирането на долната четворка от втората осмица в плейофите с 30 точки. "Болярите" са последни в тази група с 22 точки.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на легендата на ЦСКА и българския футбол Георги Димитров-Джеки, който си отиде от този свят на 62-годишна възраст.

Първият шанс бе в осмата минута, когато топката бе центрирана отдясно в наказателното поле на Славия, където Меси Мезу отправи удар с глава, но покрай дясната греда на вратаря Светослав Вуцов.

На два пъти обаче главният съдия Драгомир Драганов трябваше да разговаря с двамата наставници Александър Томаш и Златомир Загорчич, които имаха претенции към негови отсъждания, но всичко завърши ръкостискания.

В 19-ата минута Димитър Рангелов получи пас от Емил Стоев, но топката му избяга и не успя да нанесе удар, който да затрудни вратаря на домакините Христо Иванов. В 31-ата минута отново "белите" имаха положение, въпреки че "болярите" владееха повече топката. Петер Макрилос изпълни свободен удар от голяма дистанция, но не намери целта.

До края на полувремето нямаше кой знае какви интересни ситуация, като Макрилос още веднъж пробва късмета си отдалеч и отново топката премина покрай вратата. В добавеното време на първата част дойде и най-чистото положение до момента. След центриране Мезу свали с гърди за Преслав Боруков, който от близка дистанция шутира, но ударът му бе блокиран от Емил Виячки и Георги Вълчев.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

След почивката гостите бяха по-активни и в 54-ата минута заслужено поведоха в резултата. Ертан Томбак напредна по дясното крило и центрира ниско по земя, а вратарят Христо Иванов не успя да пресече топката и тя стигна до Радослав Кирилов, а той да я прати в мрежата за 0:1.

Силната игра на "белите" продължи и в 69-ата минута Радослав Кирилов реализира много красив втори гол след подаване на Емил Стоев. Домакините имаха шанс да намалят изоставането си в 78-ата минута, но Светослав Вуцов спаси удар с глава на резервата Милчо Ангелов. Секунди по-късно Макрилос завърши контраатака на гостите и прати топката в напречната греда.

В 81-ата минута топката се отби в страничната греда на "виолетовите" след удар на Радослав Кирилов, но след това стигна до Питър Макрилов и той я прати в опразнената врата за 0:3. Пет минути след това Вуцов спаси удар на резервата Николас Фемия.

До края на мача "виолетовите" не успяха да стигнат до почетен гол, а "белите" си тръгнаха заслужено с трите точки и очакват по-спокойно следващите си мачове.

ЕТЪР - СЛАВИЯ 0:3
0:1 Радослав Кирилов (54), 0:2 Радослав Кирилов (69), 0:3 Питър Макрилос (81)

Най-интересното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
5 - Равностойна игра в началните минути
8 - Неточен удар с глава на Миси Мезу от домакините
12 - Центриране от пряк свободен удар в наказателното поле на гостите, където вратарят Светослав Вуцов и Преслав Боруков се сблъскаха, а реферът отсъди нарушение в атака
19 - Димитър Рангелов получи пас от Емил Стоев, но топката му избяга и не успя да нанесе удар, който да затрудни Христо Иванов
27 - Стражът на домакините Христо Иванов излезе напред и спря връхлитащия към наказателното поле Емил Стоев
31 -   Петер Макрилос изпълни свободен удар от голяма дистанция, но не намери целта
42 - Емил Стоев засече топката от въздуха след центриране от корнер на Макрилос, но я прати над вратата на домакините
44 - Макрилос шутира от дистанция, но топката премина покрай вратата
45+1 - Емил Виячки и Георги Вълчев попречиха на Преслав Боруков да отправи удар към вратата на Вуцов
45+2 - Край на първата част!
.......................................................
46 - Начало на второто полувреме
47 - Христо Иванов хвана топката след удар на Радослав Кирилов
51 - Хосе Чембърс изчисти топката в корнер след центриране на Кирилов
54 - ГОООЛ за Славия! Ертан Томбак напредна по дясното крило и центрира ниско по земя, а вратарят Христо Иванов не успя да пресече топката и тя стигна до Радослав Кирилов, а той да я прати в мрежата за 0:1
61 - Радослав Кирилов шутира над вратата
69 - ГОООЛ за Славия! Емил Стоев центрира в наказателното поле на домакините и Радослав Кирилов отправи удар о от движение, реализирайки много красив гол за 0:2
72 - Христо Иванов изби удар на Емил Стоев, а след това шут на Кирилов бе блокиран
78 - Светослав Вуцов направи страхотно спасяване след удар с глава на Милчо Ангелов, който засече центриране отдясно
79 - ГРЕДА за Славия! Страхотна контраатака на гостите и Питър Макрилов нацели напречната греда
81 - ГОООЛ за Славия! След удар на Радослав Кирилов топката се отби в страничната греда и стигна до Макрилос, който я прати в опразнената врата за 0:3
86 - Светослав Вуцов спаси удар на Николас Фемия
90+3 - Край на мача! Славия спечели убедително с 3:0 и оглавява втората четворка на долната осмица в плейофите.

Съставите
Етър: 1. Христо Иванов - к, 83.Алдаир Ферейра  (56 7. Милчо Ангелов), 44. Божидар Кацаров, 81. Венелин Филипов, 10. Миси Мезу (56 22. Ловре Кнежевич ), 17. Ивей Ромееш, 26. Мариян Иванов, 99. Преслав Боруков, 16. Симеон Мечев (77 18. Николас Фемия), 3. Хосе Чембърс (67 20. Яни Пехливанов), 23. Христофор Хубчев
Резерви: 13. Анатоли Господинов, 70. Кольо Станев, 22. Ловре Кнежевич, 7. Милчо Ангелов, 20. Яни Пехливанов, 18. Николас Фемия
Треньор: Александър Томаш

Славия: 13. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак (71 70. Михаил Александров), 75. Надер Гандри , 23. Емил Виячки (85 6. Костадин Велков), 19. Филип Антовски, 71. Емил Стоев (86 11. Владислав Узунов), 77. Георги Вълчев, 7. Питър Макрилос , 17. Ерол Дост, 10. Радослав Кирилов (85 14. Ивайло Димитров), 8. Димитър Рангелов - к (80 9. Калоян Кръстев)
Резерви: 1. Георги Петков, 22. Дарко Тасевски, 14. Ивайло Димитров, 9. Калоян Кръстев, 6. Костадин Велков, 70. Михаил Александров, 11. Владислав Узунов
Треньор: Златомир Загорчич

Велико Търново, стадион "Ивайло"
Съдия: Драгомир Драганов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение