Славия записа първа победа от началото на сезона, след като се наложи с 3:1 над Спартак (Варна) в мач от четвъртия кръг на Efbet Лига. "Соколите" размазаха ЦСКА преди дни (3:0), но днес си тръгнаха с празни ръце от "Овча купел".

"Белите" започнаха по-активно срещата и в 10-ата минута поведоха в резултата. Тогава след неразбирателство в защитата на гостите, най-съобразителен беше Карл Фабиен и с хубав удар по земя даде аванс за своите.

В 22-ата минута Иван Минчев стреля опасно по вратата на варненци, но Мартин Величков спаси. Почти веднага след това Галин Иванов също опита своя шанс, но отново стража на "соколите" отрази опасността.

10 минути преди края на първото полувреме Ахмед Ахмедов възстанови равенството. Това беше и трети негов гол в последните два мача.

В 43-ата минута варненци организираха опасна контра и само гредата спаси Славия от обрат. Кристиан Илич центрира отляво към Антонио Вутов, но топката срещна страничния стълб.

В последната атака за полувремето Галин Иванов опита удар към вратата, топката някак стигна до Денислав Александров, който от близко разстояние се разписа и отново даде аванс за "белите".

Само 4 минути след подновяването на играта Владимир Николов вкара трети гол във вратата на Спартак (Варна).

4 минути след подновяването на играта Владимир Николов вкара трети гол в гостуващата врата.

77-ата минута Денислав Александров пропиля нова възможност за "белите". Той успя да се измъкне от защитата на варненци, но ударът му към вратата беше слаб и вратаря спаси. До края на мача голови положения липсваха и "белите" се поздравиха с победата.

Така във временното класиране Славия се изкачи до шестото място с 4 точки, докато "соколите" остават втори със 7. В следващия кръг футболистите на Златомир Загорчич гостуват на ЦСКА, а възпитаниците на Александър Томаш приемат Арда.

СЛАВИЯ - СПАРТАК (Варна) 3:1
1:0 Карл Фабиен (10'),  1:1 Ахмед Ахмедов (34'), 2:1 Денислав Александров (45'), 3:1 Владимир Николов (49')

1' Начало на мача
10' ГОЛ! Карл Фабиен откри за Славия
22' Иван Минчев с хубав шут затрудни максимално Мартин Величков
23' Галин Иванов също пробва своя късмет, но стража на "соколите" спаси
34' ГОЛ! Ахмед Ахмедов остана сам срещу Светослав Вуцов и изравни резултата
43' Греда за Спартак (Варна). Тимът от морската столциа организира контра атака, Кристиан Илич центрира опасно отляво към Антонио Вутов, но последния нацели страничния стълб
45' ГОЛ! Славия поведе отново, след като Денислав Александров се разписа
--------------------------------
46' Старт на второ полувреме
49' ГОЛ! Владимир Николов вкара трети гол във вратата на Спартак (Варна)
77' Денислав Александров можеше да вкара нов гол за Славия, но вратаря спаси
90+2 - Край на мача.

Славия: 21.Светослав Вуцов, 3.Ертан Томбак, 6.Мартин Георгиев, 22.Куентин Зеедорф, 19.Чунг Тханг Нгуен До, 33.Галин Иванов, 73.Иван Минчев, 5.Велко Йеленкович, 11.Карл Фабиен, 7.Денислав Александров, 10.Владимир Николов

Спартак (Варна): 76.Мартин Величков, 4.Франьо Пърце, 5.Йоан Бауренски, 6.Александър Цветков, 8.Филип Лесняк, 14.Ивей Ромееш, 16.Кристиан Илич, 21.Па Конате, 29.Ахмед Ахмедов, 39.Антонио Вутов, 44.Ангел Грънчов