ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Славия се препъна у дома и завърши 0:0 с Ботев (Пловдив) в мач от 27-ия кръг на efbet Лига. За първи път в 111-годишната си история "канарчетата" играха без нито един българин измежду титулярите си.

Домакините имаха инициативата през целия мач, но не съумяха да материализират превъзходството си. Още в 5-ата минута Емил Стоев бе изведен в наказателното поле сам срещу Хидайет Ханкич, който спаси удара му. Секунди по-късно Кристиан Добрев засече ниско центриране отляво, но прати топката право в стража на гостите.

В 15-ата минута Антоан Бароан направи голям пропуск за гостите, след като получи топката в наказателното поле от Абдулайе Траоре, но я прати встрани от вратата. До края на полувремето неточни удари за "белите" отправиха Кристиан Добрев и Галин Иванов.

WINBET – забавление онлайн с над 1400 слот игри! (18+)

Футболистите на Златомир Загорчич продължиха да притискат "канарчетата" и след почивката, като в 50-ата минута Галин Иванов проби в наказателното поле и стреля с десния крак, но покрай вратата. Десет минути след това гостите отвърнаха с удар на Дилан Мертенс от границата на наказателното поле, а Светослав Вуцов внимаваше и спаси.

В 68-ата минута Славия бе близо до гол, но Тони Тасев и Емил Стоев се разминаха с топката след остро подаване във вратарското поле на Кристиан Добрев. Последва пропуск и на Людовик Соарес от пряк свободен удар, след който топката прелетя над напречната греда, а в 81-ата минута гостите имаха възможност за гол, но ударът на Абдулайе Траоре бе спасен от Светослав Вуцов.

Гостите играха по-добре в заключителните минути, но не затрудниха вратаря на домакините. В добавеното време след удар на Галин Иванов топката се отби от защитник на Ботев и излезе в корнер, а след неговото изпълнение не последва никаква опасност за "канарчетата".

След равенството Славия остава на седмата позиция с 42 точки и на една зад шестия Локомотив (Пловдив), а в следващия кръг гостува на Септември на Националния стадион „Васил Левски“. Ботев (Пловдив) е десети с 28 точки преди домакинството срещу Левски на обновения стадион „Христо Ботев“ под тепетата.

СЛАВИЯ - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 0:0

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
5 - Емил Стоев бе изведен в наказателното поле, но Хидайет Ханкич спаси.
6 - Кристиян Добрев нанесе опасен удар, но Ханкич успя да улови кълбото.
10 - Тони Тасев шутира от пряк свободен удар, но прати топката над вратата на Ботев.
15 - Антоан Бароан получи топката в наказателното поле след пас отдясно на Абдулайе Траоре, но прати топката встрани от вратата.
16 - Славия отвърна с неточен удар на Добрев.
39 - Добрев проби отдясно и пусна пас към Галин Иванов, но неговият изстрел мина над вратата на Ханкич.
45 - Край на първата част!
......................................................
46 - Начало на второто полувреме.
50 - Галин Иванов нахлу в наказателното поле и стреля с десния крак, но топката премина покрай вратата.
60 - Дилан Мертенс получи шанс да шутира от границата на наказателното поле, но Светослав Вуцов спаси.
68 - Нито Тони Тасев, нито Емил Стоев успяха да засекат остро подаване във вратарското поле на Кристиан Добрев и защитник на гостите изчисти.
75 - Людовик Соарес шутира от пряк свободен удар над вратата на гостите.
81 - Абдулайе Траоре бе изведен един на един с Натан Гасама и го преодоля, но последвалият удар бе спасен от Вуцов.
90+1 - След удар на Галин Иванов топката се отби от защитник на Ботев и излезе в корнер.
90+4 - Край на мача! Славия и Ботев (Пловдив) завършиха 0:0 и прибавиха по точка към актива си.

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 55. Натан Гасама , 4. Людовик Соарес , 5. Велко Йеленкович, 33. Галин Иванов (К), 71. Кристиян Стоянов (8319. Чунг Нгуен До), 88. Тони Тасев, 11. Кристиан Добрев (689. Ахмед Ахмедов), 8. Емил Стоев
Резерви: 12. Николай Кръстев, 9. Ахмед Ахмедов, 37. Венцислав Керчев, 10. Владимир Николов, 17. Ерол Дост, 83. Христо Попадийн, 15. Валентин Петров, 14. Роберто Райчев, 19. Чунг Нгуен До
Треньор: Златомир Загорчич

Ботев (Пловдив): 13. Хидайет Ханкич, 3. Па Конате, 6. Дилан Мартенс (805. Красиан Колев), 11. Антоан Бароан (7026. Амаду Думбоуя), 15. Джеймс Етоо, 18. Самюел Супрайен (К), 19. Абдулайе Траоре (909. Мартин Секулич), 21. Точукву Ннади , 24. Джаспър Ван Хертъм , 31. Уме Емануел, 44. Роберто Пунчец
Резерви: 1. Георги Аргилашки, 33. Стефан Смъркалев, 4. Виктор Генев, 5. Красиан Колев, 9. Мартин Секулич, 20. Антонио Калдерон, 25. Станислав Работов, 26. Амаду Думбоуя
Треньор: Бруно Балтазар

Стадион: "Александър Шаламанов", София
Съдия: Георги Гинчев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР