ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Последният в класирането Спартак (Варна) спечели една от битките за оцеляване, побеждавайки с 2:0 друг от отборите, които са застрашени от изпадане - Септември (София). Двубоят от 27-ия кръг на Еfbet Лига в морската столица беше много интригуващ, а след него треньорът на столичани Светослав Петров и колегата му Димитър Димитров-Херо си размениха реплики на висок тон. Гостите имаха претенции за неотсъдена дузпа при резултат 1:0 за "соколите".

50 000 лв. Награден Фонд за efbet Лига!

Втората победа на Спартак под ръководството на Херо в първенството дойде след голове на Денис Баланюк в деветата минута и на Ромееш Ивей в 90-ата. Попадението на панамеца беше страхотно. Ивей се разписа с мощен изстрел от дистанция, пронизвайки Димитър Шейтанов за крайното 2:0.

След спечелените много ценни три точки Спартак остава последен в класирането, но вече с 16 точки в актива - само с една по-малко от Хебър, заемащ 15-ото място. Септември е на 13-ата позиция с 22 точки.

Херо реши да направи промяна на вратата за двубоя със столичани. Лидерът в играта Звездна лига на Букмейкър БЛИЦ Иван Дичевски зае мястото на Кристиано Фигейредо. Българският страж днес навърши 22 години и си направи хубав подарък за рождения ден, опазвайки вратата си.

Домакините поведоха в деветата минута. Димитър Шейтанов допусна много груба грешка. Вратарят на Септември се забави с изритването на топката, която му беше върната от Асен Георгиев, а Денис Баланюк го пресира. Шейтанов я изрита, но право в тялото на украинския нападател, след което тя влетя в мрежата му - 1:0.

В 16-ата стражът на Септември се намеси решително и не позволи на "соколите" да удвоят аванса си. Малко след това капитанът на Спартак Пламен Димов пробва мерника си, топката прелетя над напречната греда. До почивката не се случи нищо запомнящо се. Следващата интересна ситуация дойде след час игра.

В 61-ата минута Атанас Кабов центрира в наказателното поле на Спартак, където топката срещна дясната ръка на Виктор Митев. Васимир Ел-Хатиб първоначално не свири дузпа, но съдията на ВАР Валентин Железов го извика, за да преразгледа ситуацията. Ел-Хатиб обаче потвърди своето първоначално решение и не даде дузпа за Септември, навличайки си гнева на гостите.

В 90-ата минута домакините подпечатаха победата си. Шейтанов отново не успя да изчисти добре топката и я подари на Иван Йорданов. Той подаде на Ромееш Ивай, който с мощен изстрел от дистанция се разписа за крайното 2:0.

Еfbet Лига - сезон 2022/2023
Класирането в Efbet Лига
Купа на България - сезон 2022/2023

СПАРТАК (Варна) - СЕПТЕМВРИ (София) 2:0
1:0 Денис Баланюк (9), 2:0 Ромееш Ивей (90)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
ГОЛ! 1:0 за Спартак след попадение на Денис Баланюк, който се възползва от грешка на Димитър Шейтанов и реализира за радост на феновете на "соколите". Стражът на гостите получи топката по земя от Асен Георгиев, но не успя да я овладее добре, Баланюк го атакува, вратарят я изрита, но право в тялото на украинеца, за да влети в мрежата му.
16  Иван Йорданов овладя пред наказателното поле на Септември и отправи силен удар, топката рикошира в главата на бранител, след което се наложи на Димитър Шейтанов да прави зрелищно спасяване.
22 - Удар на Пламен Димов, топката прелетя над напречната греда на вратата на Септември.
45+1 - Край на първото полувреме.
---------------
46 - Начало на второто полувреме.
61  Атанас Кабов центрира отдясно, а топката спря в ръката на Виктор Митев, който беше в наказателното поле на Спартак. Ситуацията ще се разгледа с ВАР.
64 - Съдията Васимир Ел-Хатиб прецени, че няма дузпа и играта е подновена.
65 - Капитанът на Спартак Пламен Димов лежи и се превива от болка след нарушение на  Влатко Стояновски.
84  Първи точен удар за гостите. Валентин Йосков засече с глава центрирана отдясно топка, Иван Дичевски сигурно улови.
85  Домакините пропиляха отлична възможност. Александър Беолусов изведе Родни Антуи сам срещу Шейтанов, бившият играч на Царско село прехвърли стража, но изпрати топката покрай вратата в аут.
90  ГОЛ! Ромееш Ивей подпечатва победата на Спартак - 2:0. Панамският футболист отбеляза страхотно попадение с мощен изстрел от дистанция след подаване на Иван Йорданов.
90 - Добавеното време е 6 минути.
90+6 - Край на мача. Спартак успя да победи Септември с 2:0.

Спартак Варна
СПАРТАК: 21.Иван Дичевски, 22.Роберто Хименес, 25.Пламен Димов (к), 3.Бен Карамоко, 66. Александър Цветков, 14.Ромееш Ивей  , 82.Иван Йорданов (90+3  10.Румен Руменов), 12.Евандро (80  17.Александър Беолусов), 7.Лерой Микелс (56  8.Ивайло Климентов), 11.Виктор Митев, 27.Денис Баланюк  (80  47.Родни Антуи )
Резерви: 31.Кристиано Фигейредо, 20.Нейтън Олдър, 17.Александър Беолусов, 6.Луан да Силва, 8.Ивайло Климентов, 45.Даниел Начев, 10.Румен Руменов, 47.Родни Антуи
Треньор: Димитър Димитров

СЕПТЕМВРИ: 21.Димитър Шейтанов, 5.Асен Георгиев (к) , 15.Влатко Стояновски  (70  17.Симеон Александров), 4.Иван Арсов (46  6.Атанас Кабов), 20.Красимир Станоев, 3.Мартин Петков (80  9.Валентин Йосков, 14.Мартин Стоянов, 13.Мартин Николов, 18.Петър Чуич  (60  10.Димитър Костадинов), 25.Себастиан Якубяк , 24.Стефан Милич
Резерви: 1.Иван Василев, 6.Атанас Кабов, 7.Айкут Рамадан, 9.Валентин Йосков, 10.Димитър Костадинов, 23.Йоан Гаврилов, 16.Кристиян Пешов, 11.Мартин Ачков, 17.Симеон Александров
Треньор: Светослав Петров

Варна, стадион "Спартак"
Съдия: Васимир Ел-Хатиб

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР