Славия спечели с 2:0 при визитата си на Монтана в мач от 30-ия кръг на efbet Лига и е на крачка от оцеляването си в елита. Ерол Дост (39) и Питър Макрилос (65) вкараха красиви голове за успеха на "белите", които са лидери в долната група на втората осмица с 33 точки. Монтана е дъното в тази група с 24 точки и на една зад Етър.

Домакините имаха шанс да поведат още в 4-ата минута, когато Давид Кики подаде към Стефан Каменов, който с мощен удар от около десетина метра прати кълбото в напречната греда. Четири минути след това гостите отвърнаха с удар на Макрилос, но той не затрудни вратаря Макенджиев.

В 20-ата минута Росен Кръстев игра с глава след центриране от корнер, но не затрудни вратаря Вуцов. Пет минути след това Гандри центрира в наказателното поле, където Кирилов върна към Макрилос и той шутира силно от границата на наказателното поле отправи силен удар, но Макенджиев спаси с вещина.

В 36-ата минута Кики отне топката и намери Николай Минков отляво, който центрира в наказателното поле, където оставеният непокрит Росен Кръстев отправи удар и Вуцов спаси. Три минути по-късно Давид Кики се подхлъзна и остави топката в краката на Ерол Дост, който напредна и финтира защитник, след което с брилянтен удар от границата на наказателното поле вкара първия си гол с белия екип за 0:1.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

След почивката в 54-ата минута домакините изпълниха свободен удар и се стигна до разбъркване в наказателното поле. Сергей Георгиев отправи удар и топката срещна ръката на Ертан Томбак от "белите", но тя бе до тялото на футболиста и Георги Кабаков не отсъди дузпа. Четири минути по-късно Ивайло Димитров елимира защитник на домакините и излезе сам срещу Благой Макенджев, но Иван Михов притича бързо и с шпагат изби топката от краката на нападателя.

В 65-ата минута гостите организираха контраатака и Емил Стоев бе изведен по дясното крило, след което опита ниско подаване, което не се получи. Топката се върна в крилото и Стоев подаде малко назад към Ертан Томбак, който направи чудесно центриране и Питър Макрилос с глава насочи неспасяемо топката във вратата на Макенджиев за 0:2. Минута след това Калоян Кръстев получи топката, но се забави с удара и подаде към Макрилос, който не намери целта. В 69-ата минута Давид Кики центрира, а Надер Гандри се опита да изчисти, но вместо това можеше да си вкара автогол, а Светослав Вуцов изби с една ръка.

В 82-ата минута Калоян Кръстев проби през центъра и изведе отлично Емил Стоев сам срещу вратаря Макенджиев, който спаси удара, а след това Георги Вълчев не успя да направи добавка. До края на мача гостите продължиха да бъдат по-активни, а Михаил Александров отправи неточен удар. В крайна сметка играчите на Златомир Загорчич си тръгнаха доволни от стадион "Огоста".

Така Славия вече се нуждае само да не загуби срещу Ботев (Враца), за да осигури спасението си в елута. Монтана пък гледа към почти сигурното изпадане.

МОНТАНА - СЛАВИЯ 0:2
0:1 Ерол Дост (39), 0:2 Питър Макрилос (65)

Най-интересното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
4 - ГРЕДА за Монтана! Давид Кики подаде към Стефан Каменов, който с мощен удар от около десетина метра прати кълбото в напречната греда
8 - Макенджиев спаси слаб удар на Питър Макрилос
20 - Росен Кръстев отправи удар с глава след центриране от корнер, но не затрудни Станислав Вуцов
25 - Макрилос шутира силно от границата на наказателното поле отправи силен удар, но Макенджиев спаси с вещина
35 - Два поредни корнера за Славия не доведоха до нищо опасно пред вратата на Макенджиев
36 - Кики отне топката и намери Николай Минков отляво, който центрира в наказателното поле, където оставеният непокрит Росен Кръстев отправи удар и Вуцов спаси
39 - ГОООЛ за Славия! Давид Кики се подхлъзна и остави топката в краката на Ерол Дост, който напредна и финтира защитник, след което с брилянтен удар от границата на наказателното поле вкара първия си гол с белия екип за 0:1
45+1 - Край на първата част!
.........................................................
46 - Начало на второто полувреме
54 - След свободен удар за домакините имаше разбъркване в наказателното поле, а Сергей Георгиев отправи удар и топката срещна ръката на Ертан Томбак от "белите", но тя бе до тялото на футболиста и Георги Кабаков не отсъди дузпа
58 - Ивайло Димитров елимира защитник на домакините и излезе сам срещу Благой Макенджев, но Иван Михов притича бързо и с шпагат изби топката от краката на нападателя
65 - ГОООЛ за Славия! Ертан Томбак центрира към Питър Макрилос, който се разписа с глава за 0:2
66 - Питър Макрилос получи топката от Калоян Кръстев и шутира неточно
69 - Давид Кики центрира, а Надер Гандри се опита да изчисти, но вместо това можеше да си вкара автогол, а Светослав Вуцов изби с една ръка
74 - Удар на Кики с глава и топката премина над вратата
79 - Башлиев проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Кики отправи удар с глава, но Вуцов спаси
82 - Стоев получи отличен извеждащ пас от Макрилос, напредна и отправи удар, а Макенджиев го отрази
89 - Михаил Александров шутира неточно в аут
90+5  - Край на мача! Славия спечели с 2:0 в Монтана и е на крачка от оцеляването си в елита.

Състави
Монтана: 30. Благой Макенджиев, 25. Александър Башлиев, 3. Иван Михов-К, 24. Давид Кики, 33. Стефан Цонков, 6. Янко Ангелов, 23. Сергей Георгиев (64 4. Радослав Терзиев), 22. Стефан Каменов (81 20. Михаел Орачев), 19. Росен Кръстев (46 7. Димитър Законов), 10. Владимир Айтов (53 13. Йордан Йорданов), 11. Николай Минков
Резерви: 1. Марио Кирев, 2. Валери Христов, 13. Йордан Йорданов, 20. Михаел Орачев, 7. Димитър Законов, 4. Радослав Терзиев, 26. Стоян Предев
Треньор: Атанас Атанасов

Славия: 13. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 75. Надер Гандри, 23. Емил Виячки , 19. Филип Антовски, 7. Питър Макрилос , 77. Георги Вълчев, 71. Емил Стоев (82 70. Михаил Александров), 10. Радослав Кирилов-К, 17. Ерол Дост , 14. Ивайло Димитров (64 9. Калоян Кръстев)
Резерви: 1. Георги Петков, 11. Владислав Узунов, 22. Дарко Тасевски, 9. Калоян Кръстев, 6. Костадин Велков, 70. Михаил Александров, 73. Мартин Сораков
Треньор: Златомир Загорчич

Монтана, стадион "Огоста"
Съдия: Георги Кабаков

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение