Славия победи Нефтохимик с 1:0 в Бургас в битка за оцеляване в Първа лига. Единственото попадение на „Лазур“ заби Георги Йомов. Юношата на Левски се разписа с красиво изпълнение още в 9-ата минута. По този начин „белите“ си осигуриха комфортен аванс. Реваншът е в понеделник. Първият плейаут за оцеляване ще реши съдбата на изпадащите. Победителят от сблъсъка ще запази мястото си в елита, а загубилият ще има още един шанс да се спаси от изпадане. Той ще приеме на 2 юни (петък) третия във Втора лига в един мач.

Срещата започна с агресивна игра на „белите“, които поведоха още в 9-ата минута- Георги Йомов откри резултата с красиво изпълнение! Бърза контраатака свари неподготвена отбраната на домакините. Сердер Сердеров проби отляво и центрира към юношата на Левски в наказателното поле. Йомов щеше да скъса мрежата с мощния си шут от воле за 0:1.

Скуката властваше след почивката. Запомни се само един пропуск на Ивайло Димитров от Славия. В 78-ата минута Сердеров излезе на удобна позиция в наказателното поле, стреля, но Янко Георгиев изби. Топката попадна на пътя на Косъма, който би в тялото на вратаря и топката излезе в корнер.

НЕФТОХИМИК - СЛАВИЯ 0:1
0:1 Георги Йомов (9)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
 9 - ГОООЛ за Славия! Георги Йомов открива резултата с красиво изпълнение! Бърза контраатака сварва неподготвена отбраната на домакините. Сердер Сердеров проби отляво и центрира към юношата на Левски в наказателното поле. Йомов щеше да скъса мрежата с мощния си шут от воле за 0:1.
45+1 - Край на първото полувреме.

-------------------------------

46 - Начало на второто полувреме.
78 - Пропуск! Сердеров излезе на удобна позиция в наказателното поле, стреля, но Янко Георгиев изби. Топката попадна на пътя на Ивайло Димитров, който би в тялото на вратаря и топката излезе в корнер.
90+3 - Край на мача.

Нефтохимик: . Янко Георгиев, 17.Ранди Онуоха, 2. Костадин Велков, 71. Илия Миланов (46- 3.Георги Хашев), 25.Ангел Грънчов, 13. Йордан Йорданов, 8. Николай Дюлгеров , 7. Иван Вълчанов (75 - 15.Живко Петков), 10. Галин Иванов, 11. Владислав Романов (88 - 19.Михаел Орачев), 24. Костадин Хазуров
Резерви: 33. Ивайло Василев, 21. Мариян Огнянов, 3. Георги Хашев, 5.Симеон Русев, 22. Руси Грозев, 15.Живко Петков, 19.Михаел Орачев
Tреньор: Христо Янев

Славия: 1.Георги Петков, 66.Абуд Омар, 21.Георги Пашов, 4. Андреа Христов, 15.Петко Христов, 17.Стефан Велев ,35.Георги Йомов (80 - 19.Калоян Кръстев), 27.Емил Мартинов, 8.Божидар Васев, 9.Сердер Сердеров, 14.Ивайло Димитров (87- 10.Янис Карабельов)
Резерви: 13. Марио Кирев, 18.Данил Майков, 10.Янис Карабельов, 6.Александър Бранеков, 19.Калоян Кръстев, 73. Иван Минчев, 7.Наско Милев
Треньор: Златомир Загорчич