Локомотив (София) претърпя загуба с 0:1 от втородивизионния руски Балтика (Калининград) в първата си контрола по време на лагера в Турция. Единственото попадение в мача падна в 92-ата минута, като останаха сериозни съмнения за засада.

В 30-ата минута Мики Орачев направи хубав пробив за „железничарите“ и отправи удар, който вратарят на руснаците Латишонок спаси. В края на полувремето стражът се справи и с удар с глава на Божидар Кацаров.

Втората част започна с пропуск на Върджил Пинсон, а малко след това Селсо Рапосо също не успя да се разпише от изгодна позиция. В 80-ата минута Митков се оказа сам срещу вратаря на Балтика, но не успя да го преодолее.

В добавеното време на мача руснаците стигнаха до победно попадение. Негов автор беше халфът Ишхан Гелоян.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) – БАЛТИКА 0:1
0:1 Гелоян (92)

Локомотив (София): 24.Александър Любенов, 2.Стойчо Атанасов, 6.Пламен Крачунов, 5.Йоргос Кацикас, 4.Мики Орачев, 8.Симеон Славчев, 44.Божидар Кацаров, 58.Октавио, 13.Селсо Рапосо, 45.Димитър Митков, 93.Върджил Пинсон
Резерви: 1.Дамян Дамянов, 10.Валентин Николов, 26.Красимир Милошев, 16.Денис Стефанов, 15.Борис Кръстев, 77.Мартин Стоилов, 19.Йоанис Атанатос

Балтика (Калининград): 1.Евгени Латишонок, 88.Саша Илин, 44.Максим Тишкин, 26.Артьом Мешчанинов, 16.Олег Алейник, 17.Иван Маклаков, 4.Данил Кленкин, 6.Максим Кузмин, 8.Артьом Попов, 99.Доминик, 45.Александър Шчербатюк
Резерви: 23.Давид Волк, 70.Ишхан Гелоян, 20.Даниил Княжев, 29.Михаил Рибалко, 30.Сергей Копилов, 34.Константин Ковалев, 11.Артьом Максименко