Младежкият национален отбор на България повтори съдбата на мъжкия в битка с Гибралтар и завърши при 1:1 с аутсайдера в групата.

В европейска квалификация от група "Е" възпитаниците на Александър Димитров имаха превес през цялата първа част, но така и не успяха да материализират превъзходството си.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Нашите поведоха в 57-ата минута с гол на Владимир Николов, който стигна до топката, финтира защитник я прати топката в мрежата. Съперникът изравни в 83-ата с гол от дузпа на Дилън Пийкок, заради която бе изгонен Атанас Чернев.

Наказателният удар бе повече от спорен - българинът гардира топката в наказателното поле, но реферът прецени, че има непозволена игра, а ощетяването на тима ни е поредно след гола от засада на Швейцария срещу нашите.

До края България опита да стигне до победата. В 92-ата минута имаше шанс за победен гол, но домакините се справиха. В последната минута обаче играчите на Гибралтар създадоха чисто положение, но Дамян Христов спаси.

Така младежкият ни национален отбор пропусна да победи в седми пореден мач и остана на четвърто място в групата, на две точки зад Молдова.

БЪЛГАРИЯ: Дамян Христов, Йоан Стоянов, Атанас Чернев, Симеон Петров, Патрик Габриел-Галчев, Марин Петков, Мартин Атанасов (50 – Христо Иванов), Йоан Бауренски (87 - Димо Кръстев), Кристиан Добрев (72 – Димитър Стоянов), Владимир Николов, Велислав Василев (46 – Марин Петков)