Загубата на Левски с 0:1 от Ботев (Пловдив) в събота вечерта очерта най-голямата слабост на тима на Станислав Генчев. Вини Трибуле реализира победния гол за „канарчетата“ в 87-ата минута.

Това означава, че „сините“ са получили половината от попаденията във вратата си от началото на сезона в заключителните минути, което говори за отслабване на концентрацията при играчите на Станислав Генчев в края на срещите. Три от общо шестте гола, инкасирани от Левски, са паднали след 85-ата минута на двубоите.

Левски допусна попадение в последните минути и при загубата си от Лудогорец с 0:1 на 17 август. Тогава Клемент Икена си вкара автогол в 87-ата минута. Марио Илиевски пък реализира за ЦСКА 1948 в добавеното време при домакинската загуба на тима си с 2:4 на 15 септември.

Загубата на Левски е първа за тима на „Колежа“ от 21 юли 2013 г., когато поведе с 1:0 и допусна обрат. Тогава треньор на Ботев (Пловдив) беше Станимир Стоилов. След отварянето на стадион „Христо Ботев“ след реконструкцията „сините“ имаха две победи на домакинското съоръжение на „канарчетата“ – 1:0 (29 април 2023 г.) и 3:1 (22 юли 2023 г.).